Міндовкілля оголосило про початок громадських консультацій щодо НВВ2 shutterstock

Міндовкілля оголосило про початок громадських консультацій щодо НВВ2

Маргарита Шевченко

Дедлайн подачі пропозицій та зауважень — 1 травня 2021 року

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України почало проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів "Про схвалення другого національно визначеного внеску України".

Про це сказано на сайті Міндовкілля (щоб переглянути проєкт НВВ2, доскрольте до кінця сторінки).

Документ розроблено відповідно до:

  • Закону України від 14.07.2016 № 1469-VIII"Про ратифікацію Паризької угоди",
  • розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 № 932 "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року",
  • розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 № 878 "Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року" та підпункту "ж" пункту 1 статті 1 Указу президента України від 8 листопада 2019 № 837 "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави".

Проєктом розпорядження передбачено схвалення другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди та подання його до Секретаріату Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату з метою виконання міжнародних зобов’язань за Паризькою угодою.

"За результатами проведених електронних консультацій та погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади буде прийнято рішення про опрацювання наданих пропозицій та зауважень до проєкту розпорядження, врахування їх у проєкті розпорядження чи неврахування з обґрунтуванням причин неврахування пропозицій та зауважень до проєкту розпорядження", — сказано в повідомленні.

Після проведених консультацій проєкт розпорядження з урахуванням пропозицій і зауважень громадян винесуть на розгляд Кабінету міністрів.

Пропозиції та зауваження у письмовій формі можна надсилати на електронну адресу: maister@mepr.gov.ua. Строк подання пропозицій та зауважень протягом місяця з дня оприлюднення (з 1 квітня 2021 року).

За консультаціями з питань щодо проєкту звертатися за телефоном (044) 206-33-24 відділу формування кліматичної політики Департаменту кліматичної політики та збереження озонового шару. Відповідальна особа: Майстер Олена Сергіївна, головний спеціаліст відділу формування кліматичної політикиДепартаменту кліматичної політики та збереження озонового шару.

Зазначається. що звіт про результати електронних консультацій з громадськістю оприлюднять на сайті Мінекоенерго протягом двох тижнів після прийняття рішень.

Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше у У Міненерго підтримали законопроєкт про нульовий податок на спалювання біопалива.

Читайте також
Проєкт українського НВВ2 має містити 3 важливих моменти — EBA
Проєкт українського НВВ2 має містити 3 важливих моменти — EBA

Зокрема, потрібно внести до проєкту НВВ2 "дорожню карту" з планованих механізмів державної підтримки бізнесу

«Донбасенерго» закликало Кабмін розробити «дорожню карту» виконання НВВ2
«Донбасенерго» закликало Кабмін розробити «дорожню карту» виконання НВВ2

Зокрема, немає чіткого плану фінансування проєкту HBB2

Посли G7 закликали Україну до кінця липня затвердити другий Національно визначений внесок
Посли G7 закликали Україну до кінця липня затвердити другий Національно визначений внесок

Вони наголосили на важливості належного корпоративного управління

ЄС підтримав пропозицію Міндовкілля щодо НВВ2
ЄС підтримав пропозицію Міндовкілля щодо НВВ2

Разом із тим, представниця Європейського Союзу висловила занепокоєння через ряд спірних пунктів, пов'язаних із Національним визначеним внеском