На узбережжя Чорного моря в національному парку "Тузлівські лимани" (Одеська обл.) викинуло приблизно мільйон медуз-корнеротів.
Це сталося внаслідок сильного шторму, пояснив еколог і начальник парку Іван Русєв. Відповідні фото цього явища він опублікував на своїй сторінці у фейсбуці.
За інформацією науковця, шторм також кардинально змінив берегову зону піщаного пересипу "Тузлівських лиманів".
"У деяких місцях зникли широкі пляжі, а на окремих ділянках сформувалися нові ділянки пляжної зони", – написав Русєв.
Еколог зауважив, що стихію такої сили вдається побачити нечасто, а викидання медуз на берег назвав найяскравішим виявом шторму.
"Як правило, медузи не залучені до харчових ланцюгів природних екосистем моря, і їх, за рідкісним винятком аматорського поїдання шакалами чи воронами, ніхто не їсть як кормовий об'єкт. Але хвильові процеси моря скоро їх перетворять на біологічний пил, який і буде залучений у харчовий ланцюг морських і лиманних екосистем", – зазначив Русєв.
Окрім того, еколог також додав, що разом із медузами хвилі винесли на берег різне сміття, яке доведеться прибирати співробітникам нацпарку.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в національному природному парку "Тузлівські лимани" в Одеській області знайшли близько двох мільйонів загиблих сонечок ("божих корівок").