У найближчі 5 років компанія “Метінвест” планує витратити майже півмільярда доларів виключно на екологічні заходи.
Про це в інтерв’ю каналу “Україна 24” заявив генеральний директор холдингу Юрій Риженков, передає УНН.
За його словами, металургія — це шкідливе виробництво, однак підприємства металургійної галузі, що негативно впливають на екологію, можна зробити чистими.
За даними Риженкова, за 10 років група “Метінвест” вдвічі знизила шкідливі викиди на своїх підприємствах і продовжує вкладати кошти в очисні технології та модернізацію виробництва.
“За останні 10 років ми вклали в модернізацію наших підприємств 10 мільярдів доларів. А в екологічні проекти, лише за останній 2020 рік — 200 мільйонів доларів виключно в екологічні заходи на наших підприємствах. За 10 років ми знизили фактично наполовину викиди пилу на цих підприємствах, майже в 2 рази знизили викиди стічних вод”, — розповів Риженков.
“За найближчі 5 років ми витратимо ще майже півмільярда доларів, знову ж таки, виключно на екологічні заходи. І ми дійсно прийдемо до тих екологічним стандартів, які застосовуються в Європі. Хоча навіть в тій же Європі не все ідеально”, — підкреслив гендиректор холдингу.
Він також поділився стратегічними планами розвитку компанії.
“Є проблема яка у всіх на слуху — декарбонізація. Це насправді найскладніша проблема в екології. Справа в тому, щоб зробити декарбонізацію, тобто позбутися від парникових газів, ви не можете просто поставити очищення, ці гази не чистяться. Потрібно міняти технологію. Потрібно взагалі міняти підхід до процесу виробництва. І тут вихід є. Є так звана „зелена металургія“. Для компанії „Метінвест“ це стратегічна ідея розвитку. Коли ми йдемо від традиційного способу виробництва сталі. Ми беремо кокс, вугілля і плавимо в доменних печах, тобто виробляємо сталь у конвертерний спосіб. Ми можемо поміняти все це на електрометалургію, яка може бути заснована на водні. Тобто це взагалі зведе до нуля викиди СО2”, — пояснив Риженков.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що "Метінвест" спрямує 3 млрд грн на екомодернізацію Північного ГЗК.