Кліматологиня пояснила, як парниковий ефект призводить до паводків у Європі shutterstock

Кліматологиня пояснила, як парниковий ефект призводить до паводків у Європі

За словами експертів, на доіндустріальному рівні концентрація СО2 складала 260 проміле, тоді як зараз вона становить 410

Паводки у країнах Європи виникають через парниковий ефект.

Про це розповіла кліматологиня Світлана Краковська, передає "Українська правда".

За її словами, цей зв’язок у науці зараз називається attribution – коли конкретну подію можна прив’язати до зміни клімату. Так, спалювання викопного палива, яке мільярди років було захоронено в підземних сховищах, призводить до підвищення концентрації парникових газів в атмосфері.

"Головним чином це діоксид вуглецю, CO2, він є парниковим газом, що залишається в атмосфері на сотні років. Тобто маємо кумулятивний ефект", – зазначила Краковська.

За даними вчених, на доіндустріальному рівні концентрація СО2 складала 260 проміле, наразі, за даними за 2019 рік – 410.

"Можна сказати, що такої швидкості росту концентрації не було на Землі 800 тисяч років, а самої концентрації – принаймні 2 мільйони років", – наголосила експертка.

Графік показує, який відсоток вуглекислого газу буде поглинатись океаном і сушею, а який залишатись в атмосфері (позначено сірим кольором) залежно від рівня глобальної температури. Нині концентрація СО2 в атмосфері складає 410 проміле, тому реальності відповідає перший сценарій (блакитний) – 70% вуглекислого газу поглинається і 30% залишається в атмосфері.

"Коли ми маємо підвищення температури приблизно на 1,1 градуса,то кожен 1 градус дозволяє атмосфері втримувати більше вологи – приблизно на 7%. Чим більше вологи в атмосфері, тим більше води у хмарах. І коли ці хмари приходять на територію, де відбувається перехід термодинамічних умов, вони починають просто "випадати" зливами. В інтернеті зараз є дуже багато роликів, коли раптово, як з душу, випадає колосальна кількість води. Раніше це все "розмазувалося" на більшу територію", – пояснила Краковська, додавши, що саме цей ефект спричиняє паводки.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в ООН б'ють на сполох через наближення кліматичної катастрофи. За даними організації, Земля наближається до екологічної катастрофи з огляду на безпрецедентний період екстремальних погодних умов і кліматичних катаклізмів, яким став 2020 рік.

Читайте також
24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день
24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день

Війна в Україні, окрім людських втрат і руйнувань, має значний вплив на довкілля та зміну клімату

Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео
Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео

Це рідкісне явище захопило місцевих жителів і туристів, які спостерігали за стрімкими потоками води у пустелі

Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла
Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла

Низка посух перетворила деякі ділянки могутньої водної артерії на мілководні басейни завглибшки лише кілька десятків сантиметрів

Cонячні панелі та фарбування дахів у світлі кольори допоможуть рятувати життя, – вчені 
Cонячні панелі та фарбування дахів у світлі кольори допоможуть рятувати життя, – вчені 

Світлі покрівлі поглинають менше сонячної енергії, ніж традиційні темні