Кабмін почав формувати дорожню карту заходів у сфері зміни клімату shutterstock

Кабмін почав формувати дорожню карту заходів у сфері зміни клімату

Олена Яценьо

Урядовці домовилися найближчим часом сформувати пакет пропозицій до проєкту

Кабінет міністрів України запустив процес формування дорожньої карти ключових трансформацій і заходів із виконання оновленого Національно визначеного внеску (НВВ2) до Паризької угоди.

Про це в п'ятницю, 27 серпня, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Зокрема, концепцію дорожньої карти представив очільник Міндовкілля Роман Абрамовський.

“Сьогодні одне з головних завдань Міндовкілля у сфері зміни клімату — розробити операційний план заходів із реалізації оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди, щоб посилити внутрішню координацію і моніторинг виконання кліматичних цілей, а також задля розширення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та партнерами. Адже і уряд, і наші міжнародні партнери мають чітко розуміти, як Україна буде досягати кліматичних цілей та яка підтримка нам для цього потрібна. Тому ми розпочинаємо роботу над детальним планом і конкретними проєктами трансформацій”, — розповів міністр захисту довкілля.

У фокусі розмови була методологія формування плану заходів із виконання НВВ2, календарний план його реалізації та пропозиції до нього.

За словами заступниці керівника Міндовкілля Ірини Ставчук, спочатку план має бути загально агрегованим за всіма секторами, що представлені в оновленому Національно визначеному внеску до Паризької угоди та результатах моделювання ЄБРР. Потім на основі цих заходів будуть сформовані пріоритетні ключові трансформації, які країна має виконати до 2030 року.

Процес формування дорожньої карти заходів у сфері зміни клімату Міндовкілля розпочало спільно з Мінфіном, Міненерго, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінрегіоном та Урядовим Офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Урядовці домовилися найближчим часом сформувати пакет пропозицій до проєкту операційного плану заходів із виконання НВВ2.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що бізнес та експертна спільнота висловлювалися, що уряд має сформувати план дій ("дорожню карту") щодо реалізації проєкту оновленого Національно визначеного внеску (НВВ2) України до Паризької кліматичної угоди.

Читайте також
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України

На думку фахівців, станом на сьогодні моделювання не дає навіть приблизного уявлення про сценарії викидів парникових газів у післявоєнний період

Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 
Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 

Один з експертів попередив, що наша країна ризикує стати першою у Європі, хто “покладе” енергетику заради декарбонізації

Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2
Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2

Промисловці наполягають, що вона має враховувати поточну ситуацію в країні та її економіці

Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу
Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу

Промисловці пропонують скоригувати кліматичну ціль через 3 роки після завершення воєнного стану