Історична подія: українські АЕС переведуть до Паризького центру shutterstock

Історична подія: українські АЕС переведуть до Паризького центру

Олена Яценьо

Досі українські атомні електростанції входили до московського центру ВАО АЕС

Всесвітня асоціація ядерних операторів переведе всі українські атомні електростанції (АЕС) до Паризького центру.

Таке історичне рішення Рада керівників ВАО АЕС ухвалила на своєму засіданні в четвер, 31 березня, повідомила пресслужба НАЕК "Енергоатом".

"Рада керівників Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), на своєму засіданні підтримала заявку ДП "НАЕК "Енергоатом" й ухвалила рішення про переведення Компанії разом з усіма її станціями й атомними енергоблоками до Паризького центру ВАО АЕС", — ідеться в повідомленні.

Загалом до центру переведуть чотири АЕС: Запорізьку АЕС (6 блоків ВВЕР-1000), Рівненську АЕС (2 блоки ВВЕР-440, 2 блоки ВВЕР-1000), Південноукраїнську АЕС (3 блоки ВВЕР-1000) та Хмельницьку АЕС (2 блоки ВВЕР-1000).

Раніше українські атомні електростанції входили до московського центру ВАО АЕС від моменту створення цієї організації в 1989 році.

"Рішення про перепорядкування — ще один крок України до “енергетичного Євросоюзу”, - сказав голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий. — Адже з 16 березня Україна в тестовому режимі розпочала синхронізацію з енергосистемою континентальної Європи (ENTSO-E). Підготовка до цього етапу тривала з 2017 року".

Зазначимо, що Всесвітня асоціація організацій, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, щоб члени асоціації могли спільно працювати для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

Раніше ЕкоПолітика писала, що Польща звернулася до голови Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням відсторонити Росію від усіх органів цієї організації через її агресію в Україні.

Читайте також
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради

На додачу до суспільного спротиву, ще й розрахунки щодо добудови виявилися застарілими

Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС
Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС

Таку позицію у зверненні до керівництва країни підтримали 19 громадських організацій, асоціацій та осередків екологічного спрямування

Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року
Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року

Країни визнають ключову роль ядерної енергетики для досягнення кліматичної нейтральності"

Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц
Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц

Для будівництва нової АЕС знадобиться 15 років та 15-20 мільярдів євро інвестицій