Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії

Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії

Олена Яценьо

Такою, на його думку, є використання водню

Американський підприємець і засновник компанії Tesla Ілон Маск уважає, що використання водню для отримання чистої енергії є дурною ідеєю.

Про це він сказав під час інтерв'ю на саміті Financial Times Future of the Car, коли його запитали, чи вважає він, що водень може відіграти роль у прискоренні переходу від викопного палива.

"Ні, — відповів він. — Я справді не можу стверджувати — кількість разів, коли мене запитували про водень, можливо… це значно більш ніж 100 разів, можливо, 200 разів. Важливо розуміти, що якщо вам потрібний засіб для зберігання енергії, водень — поганий вибір".

Водень можна добути двома способами – за допомогою електролізу або під час крекінгу вуглеводнів (високотемпературна переробка нафти та її фракцій. — Ред.). Маск заявив, що вважає перший варіант неефективним, а другий — шкідливим для планети.

Глава Tesla також вказав на “приголомшливу” кількість енергії, що потрібна для отримання водню. Крім того, додав він, для запасів рідкого і тим більше газоподібного водню будуть потрібні резервуари гігантських розмірів.

Підприємець зазначив, що ефективність електролізу низька. "Ви справді витрачаєте багато енергії, щоб розщепити водень і кисень. Потім потрібно розділити водень і кисень і створити над ними тиск – це також потребує багато енергії", — сказав він Financial Times..

"А якщо вам потрібно скраплювати… водень, о Боже мій, — від далі він. — Кількість енергії, необхідне для виробництва водню і перетворення його в рідку форму, приголомшує. Це найдурніша річ, яку я міг би уявити на зберігання енергії".

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) думки Маска не поділяють. Організація, що базується в Парижі, додала, що як водень, так і паливо на основі водню можуть "переносити енергію з відновлюваних джерел енергії на великі відстані — з регіонів із багатими сонячними та вітряними ресурсами, таких як Австралія або Латинська Америка, в енергоємні міста далеко за тисячі кілометрів”.

Раніше ЕкоПолітика писала, що найбільший високотемпературний електролізер, який встановив на своєму майданчику німецький металургійний гігант Salzgitter AG, показав рекордну ефективність — електричний ККД досяг 84%.

Читайте також
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню

Транспортування водню може коштувати в три рази більше, ніж його виробництво

Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності
Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності

Більшість країн світу виділяють водень як один із ключових елементів у скороченні викидів парникових газів від споживання енергії

HOYER Group розширить послуги з постачання водню
HOYER Group розширить послуги з постачання водню

Компанія прагне збільшити кількість заправних станцій, які обладнають свої об'єкти устаткуванням для заправки воднем

Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні
Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні

Доцільним є розвиток водневої економіки, який базується на розбудові системних кластерів