Найбільший високотемпературний електролізер побив рекорд ефективності Salzgitter AG

Найбільший високотемпературний електролізер побив рекорд ефективності

Олена Яценьо

Уперше у світі електролізер виробив 200 нм3 зеленого водню за годину

Найбільший високотемпературний електролізер, який встановив на своєму майданчику німецький металургійний гігант Salzgitter AG, показав рекордну ефективність — електричний ККД досяг 84%.

Про це у вівторок, 19 квітня, написало видання PV Magazine.

"Упродовж багатьох місяців ми працювали разом із нашими партнерами. Тепер ми досягли ще одного важливого етапу, — сказав Саймон Круп із Salzgitter Mannesmann Forschung. — Уперше у світі електролізер виробив 200 нм3 зеленого водню за годину. Ми також можемо підтвердити, що електричний ККД досяг 84% LHV. Це рівень ефективності, якого ще ніхто не досягав. Для порівняння: інші технології електролізу досягають ККД лише близько 60% LHV".

Високотемпературний електролізер розробила та виготовила німецька компанія Sunfire. Він заснований на інноваційній технології SOEC. Пристрій використовує ВДЕ-електроенергію для розщеплення води на водень і кисень.

"Наш електролізер працює за температури 850°C та використовує тепло виробництва сталі Salzgitter, — пояснив керівник відділу великих систем у Sunfire Костянтин Шварце. — От чому наш високотемпературний електролізер вимагає набагато менше електроенергії для виробництва водню в більших масштабах, ніж традиційні технології. У межах GrInHy2.0 ми нарешті змогли продемонструвати високу ефективність у мегаватному масштабі".

Як повідомляється, проєкт має назву GrInHy2.0, його фінансує Європейський Союз.

Зазначимо, що у 2015 році німецький металургійний гігант Salzgitter AG почав розробляти проєкт SALCOS® (Salzgitter Low CO2 Steelmaking) із декарбонізації виробництва сталі за допомогою природного газу та водню. Компанія планує відмовитися від доменних печей і повністю перейти на нові технології до середини 2030-х років, скоротивши викиди CO2 під час виробництва сталі на 95%. Зелений водень відіграє важливу роль у цій стратегії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Німеччина може поставити майже 28 ГВт потужності зеленого водневого електролізера до 2030 року.

Нагадаємо також, що вчені прогнозують зменшення фундаментальних витрат для лужних електролізерів (AEL) та електролізерів із протонообмінною мембраною (PEM) до 2030 року за розвитку водневих технологій.

Читайте також
ЄС підтвердив постачання 20 мільйонів тонн водню до 2030 року
ЄС підтвердив постачання 20 мільйонів тонн водню до 2030 року

Половина необхідного обʼєму водню буде надходити шляхом імпорту

В ЄС запровадять вуглецеві контракти для переходу з “сірого” на “зелений” водень
В ЄС запровадять вуглецеві контракти для переходу з “сірого” на “зелений” водень

Наявні проєкти з відновлюваної енергетики не дозволять використовувати REPowerEU  для виробництва зеленого водню за принципом "додатковості" в країнах-експортерах

ЄС має забезпечити постачання енергії та прискорити водневу інфраструктуру – EUROFER
ЄС має забезпечити постачання енергії та прискорити водневу інфраструктуру – EUROFER

Швидкий доступ сталеливарної промисловості до зеленого водню сприятиме розвитку ринків водню у Європі, упевнені у Європейській асоціації сталі

Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії
Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії

Такою, на його думку, є використання водню