Єврокомісія подасть в суд на 6 країн за поширення деяких видів рослин shutterstock

Єврокомісія подасть в суд на 6 країн за поширення деяких видів рослин

Катерина Бєлоусова

Щороку на боротьбу з інвазивними видами ЄС витрачає €12 мільярдів

Єврокомісія подасть апеляцію до Європейського суду проти Болгарії, Ірландії, Греції, Італії, Латвії та Португалії за поширення інвазивних (чужорідних) видів рослин та тварин.

Країни не виконали положень регламенту про запобігання та управління появою та розповсюдженням цих видів на території ЄС, повідомляє DELFI.

Зазначається, що такий регламент включає заходи, які мають бути вжиті на всій території ЄС щодо інвазивних чужорідних видів. А 6 країн не розробили, не впровадили та не повідомили в ЄС про план дій щодо запобігання найважливішим шляхам появи або розповсюдження інвазивних чужорідних видів.

У матеріалі пояснили, що чужорідні види – це рослини та тварини, які через діяльність людини поширюються на території, де вони зазвичай не трапляються. Такі види "витісняють" місцевих жителів і спричиняють втрату біорізноманіття.

Зазначається, що щорічна боротьба з ними обходиться економікам ЄС у €12 мільярдів.

"Боротьба з інвазивними видами — важлива частина зусиль ЄС щодо припинення втрати біорізноманіття", — наголосили автори.

rubryka.com

Як відомо, проблема інвазивних видів для України є досить гострою, адже такі види досить поширені, наприклад, борщівник Сосновського. Ця рослина викликає подразнення та опік шкіри, швидко пристосовується до нових умов та витісняє місцеві види.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії біобезпеки та біологічного захисту на 2022-2025 роки. Вона спрямована, зокрема, на запобігання розповсюдженню на території країни чужорідних видів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, внаслідок руйнування Ірпінської дамби, що відділяла річку Ірпінь від Київського водосховища, вода затопила заплаву більш ніж на 20 кілометрів вгору за течією. Це може стати причиною поширення інвазивних видів.

Читайте також
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"

Маленькі істоти використовують його щороку під час міграції

Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН
Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН

Вона впевнена, що світові інституції мають реформуватися, аби протистояти глобальним викликам

У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття
У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття

З початком повномасштабного вторгнення перед Україною постали безпрецедентні виклики, адже бойовими діями знищені цілі екосистеми з їхніми мешканцями

На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох
На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох

Екоактивісти закликають припинити заліснення Олександрівської балки та створити заказник