У Великій Британії перша установка з уловлювання вуглецю Tata Chemicals Europe (TCE) в Нортвічі, графство Чешир, щороку вловлюватиме 40 000 тонн вуглекислого газу.
Цей вуглець стане сировиною для виробництва 130 000 тонн бікарбонату натрію, який компанія планує експортувати в 60 країн, повідомляє Interesting Engineering.
Продукт з нульовими викидами фармацевтичного класу отримав назву Ecokarb.
Для будівництва заводу залучили $24,5 мільйона інвестицій.
Зниження рівня вуглецю в атмосфері є важливою стратегією уповільнення зміни клімату. Вчені працюють над методами ефективного захоплення газу безпосередньо з атмосфери, щоб знизити його рівень, однак також необхідно припинити “закачувати” його в атмосферу, зокрема за рахунок відмови від викопного палива.
Вловлення вуглецю, що виділяється, і перепрофілювання його для інших потреб може стати важливим кроком.
TCE є одним з найбільших виробників карбонату натрію, солі та бікарбонату натрію в Європі та єдиним у Великобританії. Ці речовини є важливими компонентами широкого спектра продуктів повсякденного використання, зокрема скла, миючих засобів, кормів для тварин, фармацевтичних та харчових продуктів, а також систем очищення води.
Компанія планує експортувати Ecokarb в 60 країн, що приноситиме десятки мільйонів фунтів стерлінгів доходів на рік, для використовувати в процесі гемодіалізу при лікуванні хвороб нирок.
TCE також планує скоротити 10% викидів вуглецю за допомогою вловлювання, що дозволить їй досягти 80% скорочення викидів до 2030 року.
В матеріалі зазначили, що будівництво об’єкта було підтримано грантом у розмірі 4,2 мільйона фунтів стерлінгів від уряду Великої Британії.
“Роботи на об’єкті стануть доказом того, що ці проєкти є життєздатними, і допоможуть спрямувати більші інвестиції в ці технології в майбутньому”, – зазначили в Interesting Engineering.
Нагадаємо, британська компанія розробила дешеву технологію вловлювання вуглецю водоростями.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю.