Британська компанія розробила дешеву технологію вловлювання вуглецю водоростями shutterstock

Британська компанія розробила дешеву технологію вловлювання вуглецю водоростями

Катерина Бєлоусова

Потенціально технологія дозволить вловлювати близько двох мільярдів тонн вуглецю на рік

Лондонський стартап Brilliant Planet розробив технологію уловлювання та зберігання вуглецю за допомогою водоростей, де ціна за тонну вуглецю складатиме від $50 до $100.

Технологія, що основана цвітінні водоростей, має перспективи масштабування до мільярдів тонн на рік з незначними потребами в енергії, повідомляє New Atlas.

Вирощування водоростей також сприятиме розкисленню морської води, що сприятиме більш ефективному поглинанню вуглецю океаном. Водорості вирощуватимуть у великих відкритих водоймах з низькою щільністю, наповненими морською водою.

Генеральний директор Brilliant Planet Адам Тейлор пояснив, що водорості за своєю суттю є більш ефективною біологічною машиною для уловлювання вуглецю, ніж дерева або інші рослини, оскільки вся їх поверхня здатна до фотосинтезу, і вони не витрачають ресурси на створення стовбурів, коріння або гілок. Також вони дуже швидко ростуть та розмножується за відповідних умов.

newatlas.com

Компанія використовує рівнинні пустелі біля узбереж та місцеві штами водоростей, які добре пристосовані до локального клімату та умов. Наступним кроком є встановлення серії насосів, за допомогою яких холодну, багату поживними речовинами воду з дна моря перекачують у серію контейнерів і ставків. На насоси припадає більша частина енергії, яку вимагає ця система, проте вони можуть працювати від сонячних панелей.

Одна склянка "інокулянтних" водоростей на першому етапі швидко розмножується за належних умов, щоб заповнити чотири водойми площею 12 000 квадратних метрів. 

Оптимальні умови підтримуються за допомогою власної сенсорної технології, щоденних супутникових зображень, загальнодоступної інформації про погоду та запатентованого програмного забезпечення, заснованого на моделюванні біології клітинного рівня та висхідних океанських течій. Цвітіння водоростей підтримується за допомогою недорогих, рясних добавок, а використання штучного інтелекту допоможе підвищити врожай.

Після дозрівання водорості збирають з найбільших водойм за допомогою дрібних сітчастих фільтрів та сушать на відкритому повітрі пустелі. Потім цю висушену, солону, багату вуглецем біомасу відправляють у неглибоку пустельну могилу, на глибину приблизно 1-4 м, де вона залишається фактично затриманою протягом тисяч років. 

Знекислена морська вода без поживних речовин повертається назад в океан та позитивно впливає на корали, молюсків тощо.

"Для кожної одиниці води, яка проходить через систему ми знекислюємо еквівалент 5,1 одиниці до доіндустріального рівня pH", – сказав Тейлор.

Brilliant Planet визначила близько півмільйона квадратних кілометрів відповідної прибережної пустелі для потенціального розвитку технології, що дозволить вловлювати близько двох мільярдів тонн вуглецю на рік. Це може знизити понад 5,5% річних глобальних викидів людства, компенсуючи приблизно половину загальних викидів сучасного сектора автомобільного транспорту. 

Компанія успішно випробувала свій підхід в Омані, Південна Африка та протягом трьох років на своєму нинішньому об’єкті площею 3 гектари у Марокко. Перша комерційна площа на 1000 га зможе уловлювати близько 40 000 тонн CO2 на рік. 

Нагадаємо, експерти розповіли, як конопля може дешево вирішити екологічні проблеми.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю.

Читайте також
Викиди бразильського виробника мʼяса JBS перевищили викиди Італії
Викиди бразильського виробника мʼяса JBS перевищили викиди Італії

За останні п’ять років викиди JBS зросли більш ніж на 50%

Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю
Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю

Австралія має конкурентну перевагу в CCS завдяки багатим геологічним сховищам світового класу

ExxonMobil хоче створити центру зберігання вуглецю в Австралії
ExxonMobil хоче створити центру зберігання вуглецю в Австралії

CCS затримує викиди та ховає їх під землю

Вартість уловлювання СО2 в світі складе $52 млрд до 2025 року, – дослідження. Інфографіка
Вартість уловлювання СО2 в світі складе $52 млрд до 2025 року, – дослідження. Інфографіка

Майже дві третини загальних витрат на CCS становить оснащення об’єкта компонентом для уловлювання CO2 та обслуговування