Шведська екоактивістка Ґрета Тунберґ заявила, що цьогоріч не відвідає конференції ООН щодо зміни клімату в Глазго.
Своє рішення вона мотивувала несправедливим розподілом вакцин від COVID-19, повідомляє BBC.
На переконання 18-річної дівчини, захід має відбутися "на рівних умовах", а через несправедливий розподіл вакцин цього не станеться.
"Звісно, я хотіла б відвідати конференцію в Глазго. Але зроблю це тільки тоді, коли всі [країни] зможуть узяти участь на рівних умовах. Нині багато країн вакцинують здорових молодих людей, часто коштом груп ризику і працівників, які опинилися на передовій боротьби з коронавірусом", – написала Тунберґ у Twitter в п'ятницю, 9 квітня.
Of course I would love to attend the Glasgow #COP26
But not unless everyone can take part on the same terms. Right now many countries are vaccinating healthy young people, often at the expense of risk groups and front line workers (mainly from global south, as usual...).
Thread-> https://t.co/pr1u7TeZxn— Greta Thunberg (@GretaThunberg) April 9, 2021
За її словами, нерівність і несправедливість і так уже ключові фактори іншої кризи – кліматичної. "Якщо люди не можуть робити щеплення і подорожувати, щоб рівною мірою представляти свої країни, це недемократично і погіршить проблему", – зазначила вона.
Активістка вважає, що зовсім скасовувати конференцію через пандемію не варто, але її проведення можна призупинити. Онлайн-формат, на думку Тунберґ, теж не можна назвати оптимальним рішенням, тому що якісний зв'язок і доступ до комп'ютера є не у всіх у світі.
"У цьому випадку нам не вистачає представництва тих, чиї голоси повинні бути почуті найбільше, коли йдеться про кліматичну кризу", – підсумувала екоактивістка.
Цьогоріч конференцію ООН (COP26) планують провести у листопаді в шотландському місті Глазго. Захід мав відбутися ще у 2020 році, однак його перенесли через пандемію коронавірусу COVID-19.
Нагадаємо, що у Великобританії в університеті Вінчестера Ґреті Тунберґ встановили пам'ятник. Хоча студентська спільнота й підтримує позицію шведської екоактивістки щодо змін клімату, статую назвали "марнославним проєктом".
Як повідомляла ЕкоПолітика, на цьогорічному кліматичному саміті ООН Україна заявить про свої "зелені" амбіції. Так, планується представити Другий Національно визначений внесок до Паризької угоди.