Головним екоінспектором Придніпровського округу став пожежник: усі деталі скандалу

Головним екоінспектором Придніпровського округу став пожежник: усі деталі скандалу

Олена Яценьо

Тим часом іншого кандидата зняли з конкурсу через "невідповідність базової освіти"

Начальником Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) став колишній пожежник Сергій Сологуб.

На цей факт звернула увагу очільниця екоактивістів із Кривого Рогу та голова Міжрегіонального бюро екологічного захисту Василина Нікульнікова. Відповідну інформацію про освіту й досвід теперішнього керівника ДЕІ Придніпровського округу вона опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.

"Упродовж 2020-2021 років Державна екологічна інспекція України із завидною регулярністю оголошувала добір на посаду керівника територіального, а потім конкурс на керівника міжрегіонального територіального органу — начальника Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) — головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області). Утім, із-поміж десятків претендентів так і не змогла визначити переможця, доки нам із Тетяною Лампікою не набридло подавати документи й на горизонті не засяла постать Сергія Сологуба", — розповіла екоактивістка.

За словами Нікульнікової, після того як у листопаді 2021 року посипалися відписки ДЕІ, вона поцікавилася інформацією про ступінь освіти переможця в конкурсі, а саме наявністю в нього знань спеціального законодавства, що пов’язане із завданнями та змістом роботи голови ДЕІ Придніпровського округу, навичок застосування природоохоронного законодавства та досвіду роботи на посадах державної служби в галузі.

Вона висловила сумнів, що висока кваліфікація пожежника сприятиме захисту екологічних прав громадян і припиненню правопорушень проти довкілля.

"З огляду на досягнення в галузі техногенної безпеки, якій пан Сологуб присвятив немалу кількість років, сподівання невтішні", — зауважила Нікульнікова.

Додамо, що тим часом іншого кандидата — депутата Криворізької міської ради Антона Петрухіна — зняли з конкурсу через "невідповідність базової освіти".

Зокрема, у коментарях під дописом люди висловили обурення таким призначенням, натякаючи на "кумівство" й "ставленництво", коли замість професіоналів на посаду ставлять своїх виконавців.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Державна екологічна інспекція давно стала одним із головних кошмарів бізнесменів. За роки свого існування вона перетворилася з контролюючого органу у прибутковий бізнес для окремих своїх працівників. Нині її вирішили реформувати, але під виглядом реформи можуть створити ще більше корупційних ризиків.

Нагадаємо, що Міндовкілля припустилося корупційного "ляпу" під час конкурсного відбору в Карпатський нацпарк.

Читайте також
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення

Промислове забруднення визначено як окремий напрямок у державному нагляді (контролі) у сфері охорони навколишнього середовища

"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку
"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку

Загальна сума нарахованих збитків ПрАТ "АТ Київводоканал" у 2021 році склала понад 25,5 млн грн

Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського
Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського

Щоб не дозволити шахраям спекулювати причетністю до Держекоінспекції, тут планують ліквідувати Консультативно-дорадчу раду