В Україні кінець липня не надто багатий на заходи, присвячені темам захисту довкілля. Так з 26 по 31 липня відбудеться лише чотири події, які можуть стати цікавими адептам екологічного способу життя.
ЕкоПолітика детально розповідає про події екологічного календаря у щотижневому дайджесті.
- 27 липня, 12:00 — Екотуризм, як один із способів відпочинку
На сторінці ZDOROVOstyle відбудеться інтерв'ю в прямому ефірі з представником Парку природи "Беремицьке" Ростиславом Полушвайком.
Під час ефіру ви дізнаєтеся:
- Як відпочивати на природі не завдаючи шкоди навколишньому середовищу?
- Що таке стале природокористування?
- Чим вас здивує Парк природи "Беремицьке"?
Ростислав Полушвайко – менеджер з регіонального розвитку Благодійної Організації "Благодійний Фонд Беремицьке Біосфера" розповість про чудове місце для відпочинку на Чернігівщині.
Можна ставити свої запитання гостю у коментарях та отримати відповіді під час прямого ефіру. Автор кращого запитання отримає в подарунок два вхідних квитки в заповідну частину парку.
Зареєструватися можна за посиланням. Усі зареєстровані учасники отримають Дайджест ZDOROVOstyle #1 у подарунок. Участь безкоштовна.
- 27 липня, 17:00 — Навчальні вебінари Фонду енергоефективності
Безкоштовне онлайн-навчання для тих, хто хоче дізнатися більше про енергомодернізацію будинків та можливості Програми "Енергодім".
Навчання буде цікавим буде для:
— представників ОСББ
— енергоаудиторів
— проєктувальників, фахівців з експертизи проєктної документації
Спікери вебінарів: фахівці Фонду енергоефективності та експерти Програми "Енергоефективність в Україні" IFC
Тривалість кожного навчального вебінару — близько 1 год.
Учасники вебінару мають можливість ставити запитання спікеру. Всі зареєстровані — отримають відеозапис навчання.
Технологічні рішення: вікна
▪ Основні заходи з модернізації світлопрозорих конструкцій
▪ Економія, фінансовий результат
Михайло Лук'яник, регіональний консультант Програми "Енергоефективність в Україні" у Рівненській області
Реєстрація за посиланням. Вже зараз Ви можете поставити питання по темі вебінару, скориставшись формою. Відповіді на ваші питання ви почуєте під час онлайн-обговорення відповідної теми.
- 31 липня о 10:00 — Голосіївський парк без сміття
Цього року відновлюють традицію проведення київських толок. Наразі буде проходити вже четверта толока у найбільшому зеленому об'єкті столиці Національному природному парку "Голосіївський".
Головна мета — запобігти погіршенню екологічної ситуації в місті великою командою волонтерів у співпраці з органами влади для досягнення результатів. Захід буде проходити 31 липня у НПП “Голосіївський” (адреса: Золотоніська вулиця, 19). Час проведення: з 10:00 до 13:30.
З собою бажано мати рукавички, пакети для сміття, зручний одяг та, звісно, гарний настрій. Маски й антисептики також можна прихопити.
Організатори:
- Національний природний парк "Голосіївський"
- ГО "Друге життя"
- ГО "Аномалія"
- 31 липня о 12:00 — Як Запоріжжю стати екомістом. Мобільний моніторинг якості повітря
Запрошуємо всіх охочих навчитися особисто контролювати якість повітря у вашому місті! Мінімум теорії – максимум практики!
Практичний воркшоп у Запоріжжі від міжнародного проєкту "Чисте повітря для України" відбудеться у суботу 31 липня, з 12:00 до 18:00.
Учасники навчаться користуванню мобільною станцією громадського моніторингу якості повітря Sapphire-32, яка є у громадських організацій міста Запоріжжя.
Що цікавого: розшифровка показників моніторингу, обговорення проблеми промислового забруднення та впливу автотранспорту, розбудова системи оперативного попередження населення у місті Запоріжжі.
Які бонуси: смачна кава, нетворкінг та розіграш серед учасників воркшопу сучасної станції громадського моніторингу повітря EcoCity у подарунок.
Під час воркшопу проведуть практичні вимірювання якості повітря у центрі міста біля Запорізької облдержадміністрації, аби ще раз привернути увагу можновладців до забруднення повітря.
Лектор-інструктор: Максим Сорока, еколог, науковець, громадський діяч, науково-технічний радник Української мережі громадського моніторингу повітря "EcoCity" та Мережі підтримки громадських досліджень "ДОВКОЛА".
Програма заходу:
- 12:00 – 12:30 Реєстрація учасників, вітальна кава.
- 12:30 – 13:30 Максим Сорока. Сучасні та доступні для кожного методи та інструменти моніторингу якості повітря міста. Особливості конструкції та експлуатації сучасної мобільної станції Sapphire-32 by EcoCity.
- 13.30-14.30 Відкритий діалог "Як Запоріжжю стати еко-містом?". Короткі виступи експертів та гостей тренінгу
- 13.30-13.45. Олександр Костенко, "Екокоаліція". Основні джерела забруднення повітря в Запоріжжі. Забруднюючі речовини, які містяться у повітрі Запоріжжя, та їх вплив на здоров’я містян.
- 13.50.-14.10. Тетяна Жавжарова, ГО "Екосенс". Як ПДСЕРК і мікромобільність можуть знизити забруднення повітря в місті від транспорту?
- 14.10.-14.30. Обговорення.
- 14:30 – 15:00 Кава-пауза.
- 15.30-16.00 Максим Сорока. Як спланувати дослідження якості повітря у вашому районі? Практичні кейси планування моніторингу та аналізу отриманих результатів.
- 16:00 – 16:15 Вихід учасників тренінгу на вулицю на практичні випробування станції Sapphire-32 by EcoCity.
- 16:15-18:00 Практика моніторингу повітря з мобільною станцією Sapphire-32 в умовах міста. Установка та налаштування станції. Вимірювання забруднення. Збір результатів моніторингу.
- Зона неформального спілкування учасників. Тематична дискусія: Як створити загальноміську систему оповіщення населення при НМУ.
- 18:00 – 18:30 Підведення підсумків тренінгу.
Для участі потрібна попередня реєстрація.
Воркшоп відбувається на базі Обласного центру молоді за підтримки проєкту "Чисте повітря для України", Української мережі громадського моніторингу повітря "EcoCity" та Мережі підтримки громадських досліджень "ДОВКОЛА".
Організатори: ГО "Екосенс", ГО "Дзиґа", ГО "Фундація освітньо-наукових ініціатив".
Воркшоп проводиться в рамках проєкту "Чисте повітря для України", який реалізується чеською неурядовою організацією Arnika та Українською мережею громадського моніторингу повітря EcoCity. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми сприяння переходу Transition та Національним фондом демократії (США).