Галущенко заявив, що атомна енергія допоможе ЄС пережити зиму та газовий шантаж facebook.com/minenergoUkraine

Галущенко заявив, що атомна енергія допоможе ЄС пережити зиму та газовий шантаж

Катерина Бєлоусова

Франції готова політично підтримати збільшення експорту української електроенергії до країн Європи

Атомна генерація допоможе Європі пройти осінньо-зимовий період на тлі газового шантажу з боку росії.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко на зустрічі з міністеркою з питань екологічного переходу Франції Агнес Паньє-Рунаше, повідомляє Міненерго у Fcebook.

Вони обговорили питання двосторонньої співпраці, а також координацію зусиль щодо забезпечення стабільного проходження Європою наступного осінньо-зимового періоду в умовах газового шантажу з боку росії.

Галущенко зазначив, що Україна та Франція мають схожий обсяг долі атомної генерації у своїх енергоміксах: за підсумками 2021 року у Франції він становить 69,1%, в Україні – 55%.

“Саме атомна генерація – один з головних чинників проходження Європою осінньо-зимового періоду в період газового шантажу з боку росії”, – зазначив він.

Галущенко також зазначив, що вітає спільне бачення України та Франції щодо важливості об‘єктивної та проактивної роботи Міжнародної агенції з атомної енергії, а також необхідності якнайшвидшої деокупації Запорізької АЕС.

Паньє-Рунаше зазначила, що Франції готова політично підтримати збільшення експорту української електроенергії до країн Європи, додаткові обсяги якого дозволять замістити мільярди кубічних метрів російського газу.

Галущенко подякував Франції за допомогу з обладнанням і матеріалами для відновлення енергетичного сектору України, пошкодженого внаслідок військових дій рф. Французька сторона зі свого боку заявила про готовність зробити внесок у Фонд відновлення України, створений Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Нагадаємо, міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що включення газу та атомної енергетики до "зеленої" таксономії дозволить Європі заміщувати російські енергоресурси.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, ситуація на окупованій російськими військами Запорізькій АЕС продовжує становити загрозу всій Європі.

Читайте також
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради

На додачу до суспільного спротиву, ще й розрахунки щодо добудови виявилися застарілими

Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС
Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС

Таку позицію у зверненні до керівництва країни підтримали 19 громадських організацій, асоціацій та осередків екологічного спрямування

Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року
Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року

Країни визнають ключову роль ядерної енергетики для досягнення кліматичної нейтральності"

Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц
Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц

Для будівництва нової АЕС знадобиться 15 років та 15-20 мільярдів євро інвестицій