Королівству буде потрібно або мати справу з вищими цінами на вуглець, аніж у сусідів, або стикнутися з більшими витоками вуглецю.
Аналітикиня вуглецевого ринку Хуан Чанг проаналізувала перспективи перегонів Великобританії та Євросоюзу у декарбонізації та пов’язані з нею ціни на викиди вуглецю. Висновки вона опублікувала на власній сторінці у LinkedIn.
“Дорогі зобов'язання з декарбонізації промисловості стануть основним фактором, що визначатиме наступний рівень цін на викиди вуглецю”, – впевнена Хуан Чанг.
Лара Вільямс, оглядач Bloomberg Opinion з питань висвітлення зміни клімату, констатує, що Велика Британія досягла більшого прогресу у скороченні викидів, ніж будь-яка інша країна G-7 з 1990 року. Але значною мірою це зменшення відбулося за рахунок енергетичного сектору. Це пов’язано з поступовою відмовою від використання вугілля.
У 2015 році уряд Девіда Кемерона поставив амбітну мету – закрити всі вугільні електростанції, що не працюють, до 2025 року. Використання вугілля у Великобританії досягло свого піка у 2012 році. Тоді за його допомогою було вироблено 40% електроенергії у країні. У 2023 році на викопні види палива в цілому припадало лише 33% електроенергії у Великобританії, а на вугілля – трохи більше ніж 1%.
Темпи скорочення в інших секторах, зокрема в будівництві, транспорті та промисловості, в останні роки сповільнилися.
Попри це, Хуан Чанг впевнена, що порівняно з ЄС, енергетичний сектор Великої Британії буде декарбонізований швидше. І тут є 2 варіанти: або ціни на вуглець у країні зростатимуть швидше, ніж у сусідів, або Велика Британія зіткнеться з більшими витоками вуглецю.
“Оскільки впровадження британського CBAM заплановано на 2027 рік, лише питання часу, хто переможе в цій гонитві”, – резюмувала аналітикиня.
Нагадаємо, що спочатку Велика Британія планувала ввести свій CBAM із 2026 року, але згодом цей термін змістився на 2027 рік. У січні уряд Великої Британії виділив понад 190 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $241 млн) на декарбонізацію промисловості.
Днями ЕкоПолітика розповідала, що британські трейдери роблять рекордні ставки на стрибок цін на вуглецеві кредити в очікуванні запровадження жорсткішої кліматичної політики майбутнім лейбористським урядом.
Також у лютому ЕкоПолітика повідомляла, що зелена економіка Великої Британії зросла на 9% у 2023 році.