Велика Британія введе свій CBAM з 2027 року Shutterstock

Велика Британія введе свій CBAM з 2027 року

Катерина Бєлоусова

Представники британської промисловості занепокоєні введенням мита рік після початку дії європейського CBAM

Уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Таке мито застосовуватиметься до вуглецевоємних товарів, зокрема заліза, сталі, алюмінію, добрив, водню, кераміки, скла та цементу, повідомляє Reuters.

Зазначається, що аналог CBAM покликаний захистити місцевий бізнес від конкуренції з дешевими імпортними товарами з країн з менш суворою кліматичною політикою. Це також дозволить протидіяти так званому витоку вуглецю, тобто перенесення виробництва в країни з менш амбітними екологічними нормами.

В матеріалі розповіли, що розмір збору залежатиме від кількості вуглецю, що викидається при виробництві імпортованого товару. Він враховуватиме різницю між ціною на викиди CO2 у країні походження та у Великій Британії.

Зазначається, що Велика Британія у 2021 році запустила систему торгівлі викидами (СТВ), щоб стягувати плату з електростанцій, заводів та авіакомпаній за кожну тонну викидів вуглекислого газу. Аналогічні системи діють у багатьох інших регіонах, зокрема в Євросоюзі та Китаї. Однак ціни на викиди вуглецю у різних схемах різняться, а у багатьох регіонах вуглецеві квоти взагалі не встановлюються. Наприклад, вартість метричної тонни викидів CO2 у Великій Британії сягає 36,60 фунтів стерлінгів ($46,34), а у Китаї – 71,60 юанів ($10,04).

В матеріалі наголосили, що у жовтні 2023 року в ЄС запустили перший етап CBAM в рамках якого імпортери лише звітуватимуть за викиди. Сплата вуглецевого мита розпочнеться з 2026 року.

На думку представників британської металургійної промисловості внутрішні заходи необхідні для запобігання потоку продукції з високим рівнем викидів, що надходить до Великої Британії після того, як в ЄС запрацюють вуглецеві заходи.

"Оскільки понад 90% світового виробництва сталі не має витрат на викиди вуглецю, цілком правильно запровадити нову політику щодо вуглецевих кордонів, – сказав генеральний директор промислової групи UK Steel Гарет Стейс. – Однак впровадження британської схеми через рік після початку дії EU CBAM викликає величезне занепокоєння".

Нагадаємо, в ЄС з 1 жовтня розпочався перехідний період застосування CBAM (механізму вуглецевого коригування імпорту).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар заявив, що у країні планують запровадити національну систему торгівлі викидами (ETS) у 2024 році.

Читайте також
Лідери світового бізнесу б’ють на сполох: CBAM створює серйозні бар'єри для глобальної торгівлі
Лідери світового бізнесу б’ють на сполох: CBAM створює серйозні бар'єри для глобальної торгівлі

CBAM несе ризик розгортання торговельної війни між ЄС та іншими країнами

Український бізнес пропонує заходи для порятунку економіки після запровадження СВАМ
Український бізнес пропонує заходи для порятунку економіки після запровадження СВАМ

Вітчизняні виробники шукають вихід: стратегії адаптації до вимог кліматичної політики ЄС

CBAM: нові масові проблеми у ланцюжках доданої вартості європейських імпортерів
CBAM: нові масові проблеми у ланцюжках доданої вартості європейських імпортерів

Компанії надавали інформацію щодо вуглецевого сліду, але їхня методика розрахунку не відповідала прописаній у СВАМ-сертифікатах

Що таке механізм CBAM і як він вплине на декарбонізацію в усьому світі
Що таке механізм CBAM і як він вплине на декарбонізацію в усьому світі

CBAM змусить імпортерів платити за кожну тонну викидів вуглецю, пов’язаних з виробництвом імпортованої продукції