Асоціація професіоналів довкілля PAEU закликала Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування врахувати зауваження бізнесу та недопустити неспіврозмірного регулювання дозвільної процедури з оцінки впливу на довкілля.
Дозвільна процедура ОВД наразі є найбільш дискусійною серед всіх зацікавлених сторін та сприймається критично усіма учасниками, повідомляє Офіс сталих рішень.
Як відомо, екокомітет проведе засідання 29 березня о 15:00, на якому розгляне законопроєкт №8410 “Про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".
Зазначається, що процедура ОВД здійснюється вже 5 років. Проте окремі норми, встановлені Директивою 2011/92/ЄС та запропоновані Законом про ОВД, не були реалізовані. Зокрема:
- експертні комісії з ОВД;
- узгодження альтернативного варіанту здійснення планованої діяльності;
- узгодження додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.
“Авторами законодавчої ініціативи неодноразово розроблялися проєкти щодо внесення змін до Закону, у більшості випадків спрямовані на регуляцію процедури”, – підкреслили в PAEU.
Президентка Асоціації PAEU Людмила Циганок наголосила, що попри публічну декларацію "відкритості та співпраці", офіційна позиція Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів викликає безліч питань, а саме:
- нівелювання вимог Закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
- гарантованого повноцінного розгляду кожної пропозиції;
- самих обґрунтувань відхилень пропозицій PAEU.
Зазначається, що Міндовкілля відхилило пропозиції PAEU щодо:
- ознайомлення суб’єкта господарювання з отриманими пропозиціями та зауваженнями під час консультацій з уповноваженими органами влади для належної оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, врахування пропозицій та зауважень всіх зацікавлених сторін, визначення рівня деталізації ОВД, врахування чи обґрунтованого відхилення у звіті з ОВД;
- релокації підприємств без проходження ОВД;
- оприлюднення інформації про отримання висновку з ОВД та рішення про провадження планованої діяльності в залежності від часу їх отримання;
- визначення уповноваженим органом екологічних умов провадження планованої діяльності у випадку визнання недопустимою запропонованої діяльності;
- виключення необхідності розроблення та погодження додаткових планів післяпроєктного моніторингу (ППМ) та оприлюднення його результатів;
- тимчасово, на період дії воєнного стану призупинити ППМ.
В PAEU підкреслили, що пропозиція щодо виключення як підстави відмови у висновку з ОВД визнання громадських слухань такими, що не відбулися через неявку суб’єкта господарювання, а також порушення ним законодавства про проведення громадських слухань Міндовкілля не розглянуло.
Раніше ЕкоПолітика проаналізувала урядовий законопроєкт №8410 "Про оцінку впливу на довкілля" та поспілкувалася з експертами, щоб оцінити зміни.