Експерти спрогнозували розвиток та потенціал сектору переробки сонячних панелей Shutterstock

Експерти спрогнозували розвиток та потенціал сектору переробки сонячних панелей

Катерина Бєлоусова

Переробка СЕС допоможе зменшити навантаження на видобуток матеріалів та вуглецевий слід сонячних панелей

Аналіз Rystad Energy показав, що у 2030 році вартість перероблених матеріалів фотомодулів буде становити понад $2,7 млрд, наразі  $170 млн, та $80 млрд до 2050 року.

Прогнозується, що до 2040 року відходи сонячних електростанцій становитимуть близько 27 млн тонн на рік, а перероблені матеріали займуть 6% сонячних інвестицій, повідомляє Solar Energy Association of Ukraine у Facebook.

В матеріалі зазначили, що глобальне розширення сонячної енергетики набирає обертів і з кожним роком б’ються рекорди встановлення нових потужностей. Однак як тільки пройде термін використання перших великих станцій, переробка вживаних матеріалів стане вагомим гравцем на ринку сонячної індустрії.

За прогнозами Rystad Energy у 2035 році галузь переробки зможе постачати 8% полікремнію, 11% алюмінію, 2% міді та 21% срібла. Такий потенціал відновлення зменшить навантаження на видобуток матеріалів та вуглецевий слід сонячних панелей.

“Очікується, що галузь переробки стане економічно життєздатною, через перепони видобутку та транспортування матеріалів, вже найближчим десятиліттям”, – зазначили в матеріалі.

Нагадаємо, дослідники з університетів Лейден-Делфт-Еразмус, Нідерланди, стверджують, що у центрі уваги енергетичного переходу ЄС має бути перехід від викопного палива до критичних металів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені зі Стенфордського університету, США, розробили дешеву лінзу для сонячних панелей, яка здатна збирати до 90% світла, та посилювати його яскравість в 3 рази.

Читайте також
Студенти КПІ почали переробляти електронні сигарети
Студенти КПІ почали переробляти електронні сигарети

До ініціативи долучилася мережа магазинів “Розетка”

Лимар назвав ризики конфіскації паперового комбінату російського олігарха
Лимар назвав ризики конфіскації паперового комбінату російського олігарха

Якщо підприємство зупиниться – 10 000-15 000 тонн макулатури на місяць будуть не затребувані, а ціни на макулатуру впадуть

УБС та Cutout Festival запустили благодійний аукціон recycle-колажів
УБС та Cutout Festival запустили благодійний аукціон recycle-колажів

Паперові колажі унікальні тим, що вироблені з макулатури