У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС shutterstock

У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС

Катерина Бєлоусова

Технологія також може застосовуватися в таких сферах, як керування світлом у твердотільному освітленні, лазерних з’єднувачах, технології відображення тощо

Вчені зі Стенфордського університету, США, розробили дешеву лінзу для сонячних панелей, яка здатна збирати до 90% світла, та посилювати його яскравість в 3 рази.

Пасивна технологія фокусування світла на фотоелементах Axially Graded Index Lenses (AGILE) може допомогти скоротити площу СЕС, повідомляє Nature.

Дослідники пояснили, що сонячна енергія відіграватиме важливу роль у задоволенні сталих майбутніх енергетичних потреб. Технологія може допомогти встановлювати сонячні панелі на невеликих ділянках, де раніше це було неможливо.

AGILE не потребує сонячного відстеження та дотримується максимальної межі косинусної проекції, концентруючи світло, що падає на нього з усіх кутів. 

Завдяки AGILE можна використовувати системи концентрації без наведення (тобто без необхідності стежити за Сонцем), що зменшує кількість необхідного фотоелектричного матеріалу, а також ефективно поглинає розсіяне світло. Адже розсіювання світла через хмарний покрив і атмосферу може досягати 20% навіть у сонячний день.

nature.com

Концепція AGILE

Матрична система концентратора AGILE складається з повторюваного блоку, який поглинає все падаюче світло і, отже, виглядає темним. 

Ця імерсійна оптика з градуйованим індексом також може застосовуватися в таких сферах, як керування світлом у твердотільному освітленні, лазерних з’єднувачах, технології відображення тощо.

Вчені використали міцні, широкосмугові прозорі та недорогі сортовані матеріали для двох прототипів AGILE: скляна піраміда, виготовлена ​​шляхом укладання різних скляних пластинок, і полімерний масив конусів, що перекриваються.

“Результати функціональних прототипів демонструють, що технологія градуйованого індексу занурення може багаторазово покращити спосіб концентрації та поєднання світла. AGILE має потенціал для значного вдосконалення оптико-електронних систем шляхом зниження вартості, підвищення ефективності, забезпечення масштабованої системи концентрації з вбудованим антивідблиском і інкапсуляцією без необхідності відстеження”, – підсумували дослідники.

Нагадаємо, на військовій базі США запустили велику плавучу СЕС.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Нідерландах створили перший в світі електромобіль на сонячних батареях.

Теги: , ,
Читайте також
У Тернополі встановили першу в Україні СЕС–“квітку” SmartFlower. Фото
У Тернополі встановили першу в Україні СЕС–“квітку” SmartFlower. Фото

Подібні СЕС будуть встановлювати у комунальних закладах та установах Тернополя

Вуглецевий слід сонячних панелей збільшився у 4 рази за десятиліття
Вуглецевий слід сонячних панелей збільшився у 4 рази за десятиліття

1 ГВт сонячної потужності за рік може компенсувати 1,5 Мт вуглецю з вугільної генерації

Крок до енергонезалежності: українка розробила вертикальні СЕС для балконів
Крок до енергонезалежності: українка розробила вертикальні СЕС для балконів

Комплект із 8-ми панелей важить лише 1 кг і їх легко можна прикріпити на огорожу балкона спеціальними ременями самостійно, без допомоги фахівців

Експерти назвали 3 причини, чому українцям варто встановлювати сонячні панелі
Експерти назвали 3 причини, чому українцям варто встановлювати сонячні панелі

Сонячні фотоелектричні пристрої можуть живити будь-які будівлі, зокрема будинки, шкіл, комерційні будівлі тощо