Коболєв хоче вкласти гроші в проєкти з декарбонізації енергетики shutterstock

Коболєв хоче вкласти гроші в проєкти з декарбонізації енергетики

Катерина Бєлоусова

Успішна реалізація проєктів підтримає українську економіку до завершення війни та прискорить програш росії на глобальному енергетичному фронті.

Ексголова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв разом з партнерами заснував компанію ENEY для реалізації інвестиційних проєктів в сфері декарбонізованої енергетики.

Одним з пріоритетних напрямків є виробництво ядерних реакторів нових типів та установок зберігання енергії, написав Коболєв у Facebook.

Війна в Україні сильно вплинула на наше бачення того, що саме і навіщо можна робити в Україні до її завершення. Наразі однією з робочих гіпотез є переорієнтація існуючих підприємств сектору атомної енергетики на виробництво компонентів для "Нового атому"”, – написав він.

Коболєв зазначив, що успішна реалізація цієї ідеї не тільки підтримає українську економіку до завершення війни, але й прискорить програш росії на глобальному енергетичному фронті. Адже "ренесанс" ядерної енергетики та супутніх технологій може мати критичний вплив на споживання російських нафти та газу.

Він також розповів, що нещодавно ознайомився з одним виробництвом в секторі автоматизованих систем управління на півдні України. 

“Повертаюсь в Київ з щирим оптимізмом щодо життєздатності нашої гіпотези”, – поділився Коболєв. 

Нагадаємо, сучасна ядерна енергетика може стати альтернативою вугіллю та природному газу та допомогти світу досягнути цілей декарбонізації.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, спеціальний уповноважений президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про пілотний проєкт "Чисте паливо в Україні з SMR".

Читайте також
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради
Скандальний законопроєкт про побудову ХАЕС зняли з розгляду Верховної Ради

На додачу до суспільного спротиву, ще й розрахунки щодо добудови виявилися застарілими

Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС
Екологи висловилися проти добудови Хмельницької АЕС

Таку позицію у зверненні до керівництва країни підтримали 19 громадських організацій, асоціацій та осередків екологічного спрямування

Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року
Низка країн пообіцяла потроїти потужності ядерної енергетики до 2050 року

Країни визнають ключову роль ядерної енергетики для досягнення кліматичної нейтральності"

Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц
Німеччина не повернеться до ядерної енергії – Шольц

Для будівництва нової АЕС знадобиться 15 років та 15-20 мільярдів євро інвестицій