Екологічні порушення з найбільшою шкодою за 11-17 січня. Дайджест  ifr.gp.gov.ua

Екологічні порушення з найбільшою шкодою за 11-17 січня. Дайджест 

Ганна Велика

Декілька справ вже дійшли до суду

ЕкоПолитика зібрала для своїх читачів 7 найбільш значних випадків шкоди довкіллю, про які пресслужби прокуратур, а також Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи повідомили протягом тижня – з 11 по 17 січня.

1. На Івано-Франківщині колишнього керівника одного із комунальних підприємств  підозрюють у забрудненні земель, яке завдало шкоди довкіллю на понад 7 млн грн. Під час свого перебування на посаді директора КП упродовж 2021-2024 років він не забезпечив дотримання підприємством вимог законодавства щодо охорони земель та поводження з відходами: не утилізовував відходи, а розміщував їх на земельній ділянці, якою користувалося підприємство. Так правопорушник перетворив понад 3 га землі у Коломийському районі на полігон твердих побутових відходів.

ifr.gp.gov.ua

Фото: ifr.gp.gov.ua.

2. На Тернопільщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу “чорних лісорубів”, які незаконно зрубали лісу на майже 1 млн грн. До її складу входило 4 особи. Упродовж квітня-серпня 2024 року вони без будь-яких дозволів  вирубували дуби на території одного з лісництв Кременецького лісгоспу. Зловмисники ретельно маскували сліди свіжої вирубки, присипаючи пеньки зрубаних дерев землею та листям.

Свіжозрубані дерева різали на колоди і перевозили на територію одного з господарств у смт Козова в заздалегідь облаштоване місце, де сортували й розпилювали деревину на дошки. Прокурори вже повідомили всім членам групи про підозру.

3. У Полтавській області правоохоронці викрили селищного голову на хабарі у понад 60 тис. грн за отримання дозволу на порубку дерев. У пресслужбі обласної прокуратури розповіли, що у січні цього року посадовець отримав неправомірну вигоду від підрядника за надання тому дозвільних документів на порубку дерев на земельній ділянці.

До передачі коштів голова залучив посередника – фізичну особу-підприємця, який орендує земельну ділянку. Правоохоронці затримали підозрюваних після одержання коштів.

pol.gp.gov.ua

Фото: pol.gp.gov.ua.

pol.gp.gov.ua

Фото: pol.gp.gov.ua.

pol.gp.gov.ua

Фото: pol.gp.gov.ua.

Наразі обом чоловікам обрано запобіжні заходи: селищному голові – тримання під вартою з правом внесення застави, ФОП – заставу.

4. Прокурори на Тернопільщині скерували до суду обвинувальний акт щодо  колишнього посадовця однієї з міських рад області. Він обіцяв місцевому підприємцю вплинути на посадовців міськради у підготовці документації та укладення договору на роботи з розчищення земельної ділянки площею 46 га шляхом рубки лісових насаджень та їх викорчовування на ділянці, розташованій на території територіальної громади.

Свої послуги чиновник оцінив у 500 тис. грн. Правоохоронці задокументували факт отримання ним частини неправомірної вигоди в сумі 25 тис. грн. Тепер хабарнику загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

5. Екоінспектори Карпатського округу провели розрахунок збитків на суму понад 1,1 млн грн за незаконну рубку 68 сироростучих дерев різних порід за межами населеного пункту с. Міжріччя урочище "Заріччя" в Івано-Франківській області.

6. Екоінспекцією у Хмельницькій області направлено позов до Господарського суду Хмельницької області про відшкодування збитків КП "Ізяславводоканал" на суму понад 28 млн грн, заподіяних довкіллю скидом зі зворотними водами забруднюючих речовин у річку Горинь.

7. На Львівщині екоінспекція подала до суду на КП "Стрийводоканал". Вони вимагають від підприємства відшкодувати збитки у розмірі понад 1,2 млн грн за наднормативний скид зворотних (стічних) вод з очисних споруд у річку Стрий.

Про те, які довкіллєві порушення фіксували на початку цього року, читайте у нашому попередньому дайджесті за 4-10 січня.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест

У більшості випадків шкода перевищила 10 млн грн

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень