Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест chk.gp.gov.ua

Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест

Ганна Велика

Зокрема, правопорушники отримали вирок за браконьєрство, та прокурори скерували до суду дві справи щодо співробітників ДП "Ліси України"

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів 5 найбільш значних випадків шкоди довкіллю, про які пресслужби прокуратур, а також Державна екологічна інспекція України повідомили протягом тижня – з 4 по 10 січня.

1. Двоє браконьєрів з Кам’янеччини, що на Хмельниччині, отримали по 1 року обмеження волі зі встановленням іспитового строку 1 рік 6 місяців за незаконний рибний промисел. Під час нерестового періоду в квітні 2024 року спільники виловили з річки Жарнівка на території Новоушицької тергромади майже 600 рибин та 55 раків. Серед улову інспектори виявили червонокнижного веризуба причорноморського. Суд також зобов’язав правопорушників відшкодувати збитки довкіллю у розмірі 1,3 млн грн.

2. Працівник філії ДП "Ліси України" разом із двома спільниками постане перед судом за привласнення лісопродукції. В лісорубному квитку він умисно занизив об’єм деревини, який мав бути отриманий після проведення робіт. У зв’язку з цим утворилося понад 110 куб. м необлікованої лісопродукції.

chk.gp.gov.ua

Фото: chk.gp.gov.ua.

chk.gp.gov.ua

Фото: chk.gp.gov.ua.

Ділки переробили її на дрова та продали за готівку місцевому населенню в Черкаському районі. Отримані кошти вони розділили між собою.

3. Прокурори скерували до суду справу щодо бригади з відводу у складі лісничого та двох майстрів лісу Низівського лісництва філії “Сумське лісове господарство” ДП "Ліси України". Вони неправильно встановили межі лісосіки під санітарну вибіркову рубку пошкоджених шкідниками та аварійних дерев: в рубку відвели дерева на суміжній ділянці лісу, на розробку якої лісорубний квиток не видавався. В результаті, орієнтуючись на позначення бригади з відводу, лісоруби упродовж вересня-грудня 2023 року зрубали дерева, які росли у межах об’єкта природно-заповідного фонду.

Екоінспектори підрахували, що службова недбалість лісівників заподіяла шкоду на суму понад 760 тис. грн.

4. 56-річному мешканцю Київщини повідомили про підозру у незаконному видобутку корисних копалин місцевого значення у великому розмірі  на території Вишгородської територіальної громади біля с. Хотянівка. У вересні 2023 року він організував схему незаконного видобування піску за допомогою спецтехніки – екскаватора та вантажного самоскида – загальним об'ємом 1439 куб. м.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

Своїми діями чоловік завдав шкоди державі на суму майже 900 тис. грн. За скоєне правопорушнику загрожує до 8 років позбавлення волі.

5. Екоінспектори Придніпровського округу розрахували збитки на суму понад 504 тис. грн за вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову невстановленими особами в акваторії р. Велика Вись поблизу с. Кам’янка в межах Новомиргородської територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області. Матеріали про вчинення кримінального правопорушення вони направили до правоохоронних органів.

З попереднім дайджестом, який публікувала ЕкоПолітика, ви можете ознайомитися за посиланням. Тоді виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень

Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах
Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах

Підприємці періодично роблять спроби забудувати цю унікальну територію