Екологиня заявила, що в Україні екоперевірки не допомагають розв'язати реальних проблем

Екологиня заявила, що в Україні екоперевірки не допомагають розв'язати реальних проблем shutterstock

Маргарита Шевченко

Керівництво країни має розробити комплексну програму з охорони навколишнього середовища

В Україні постійні перевірки бізнесу під прикриттям турботи про екологію часто мають політичний або економічний характер, що перешкоджає розв'язанню реальних проблем і дискредитує сам рух з охорони довкілля.

Про це в коментарі УНІАН сказала президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.

"Перевіряються підприємства не всі однаково, здебільшого перевірки проходять із політичних або економічних мотивів. Такі хайпові теми, основані на потужному фінансовому інтересі, руйнують довіру на ринку. Це не відповідає потужному рухові, який спостерігається, наприклад, в Європі, з охорони навколишнього середовища, а, навпаки, перетворює цей дуже важливий рух в інструмент маніпуляції, економічної та політичної боротьби, і одночасно руйнується інститут громадянського суспільства", — зазначила Циганок.

За її словами, першочергово держава повинна створити прозорі та рівні правила гри для всіх.

"Відповідальність повинна поширюватися на всі без винятку підприємства, а не за виборним принципом. Також ці правила повинні бути зрозумілі кожному громадянину країни", — сказала екологиня.

Вона зазначила, що керівництво країни має розробити комплексну програму з охорони навколишнього середовища, яка буде підкріплена реальними механізмами реалізації та відповідальністю за її невиконання.

"Ми не можемо закривати очі на не менш важливі теми: екологічного моніторингу, якісних екологічних досліджень, стандартів якості, яких в Україні немає. Ми повинні говорити про комплексну програму на кілька десятиліть. Така програма повинна бути підкріплена реальними механізмами реалізації та відповідальністю як держави, так і бізнесу", — додала вона.

Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше в ПАЕУ заявили, що опублікований 10 грудня 2020 року проєкт "Загальних методичних рекомендацій щодо змісту й порядку складання звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище" потребує значного доопрацювання.

Читайте також
15 карних справ та майже 1000 екопорушень: перші підсумки роботи ПЕК в Україні
15 карних справ та майже 1000 екопорушень: перші підсумки роботи ПЕК в Україні

За час роботи екоінспектори склали понад 600 протоколів на порушників екологічного законодавства

Другий експериментальний пункт екоконтролю відкрили в Умані
Другий експериментальний пункт екоконтролю відкрили в Умані

Мережа ПЕК має виявляти екозлочини превентивно, а не просто карати за вже заподіяну шкоду

Україна отримала від ПРООН 10 мобільних еколабораторій для фіксації шкоди довкіллю
Україна отримала від ПРООН 10 мобільних еколабораторій для фіксації шкоди довкіллю

Спецавто обладнані сучасною технікою для експрес-аналізу, збирання та перевезення проб

Уряд запровадив новий підхід до перевірок бізнесу: що зміниться
Уряд запровадив новий підхід до перевірок бізнесу: що зміниться

Рішення спрямоване на мінімізацію корупційних ризиків