Екокомітет рекомендував Раді ухвалити скандальний законопроєкт №8410 “Про ОВД” shutterstock

Екокомітет рекомендував Раді ухвалити скандальний законопроєкт №8410 “Про ОВД”

Катерина Бєлоусова

Законопроєкт, попри низку перспективних змін, містить і негативні норми

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №8410 “Про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", який зазнав широкої критики з боку громадськості.

Документ спрямований на удосконалення та цифровізацію процедури ОВД, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Він зазначив, що законопроєкт передбачає:

  • скорочення строків процедури ОВД;
  • зменшенням дискреційних повноважень органу при прийнятті рішень під час процедури ОВД.

Як відомо, громадськість розкритикувала законопроєкт через ускладнення процедури ОВД. Окрім того, у документі не враховані зауваження та пропозиції громадськості, а також не опрацьована низка негативних норм.

Президентка Асоціації професіоналів довкілля PAEU, засновниця Офісу сталих рішень Людмила Циганок розкритикувала законопроєкт та позицію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. В документі не враховані зауваження щодо: 

  • правової визначеності "невідповідність поданих документів вимогам законодавства" щодо розкриття норм "законодавства" з чіткою конкретизацією їх змісту;  
  • фактичного ототожнення надання висновку з ОВД, у якому визначена недопустимість провадження планової діяльності, з процедурою відмови у видачі висновку ОВД, оскільки за наслідками вказаних рішень планована діяльність не реалізується; 
  • можливості інформування суб’єктів господарювання про наявність таких зауважень та пропозицій уповноважених органів, за результатами консультацій, а також порядок їх отримання і врахування при здійсненні оцінки впливу на довкілля щодо планованої діяльності; 
  • не в повній мірі не відповідності аналізу регуляторного впливу (АРВ) до проєкту Закону вимогам Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

Варто зауважити, що зміни процедури ОВД завжди викликають маштабні дискусії серед всіх зацікавлених сторін. Однак новий законопроєкт, попри низку перспективних змін, містить і негативні норми.

Раніше ЕкоПолітика аналізувала урядовий законопроєкт №8410 "Про оцінку впливу на довкілля" та поспілкувалася з експертами, щоб оцінити зміни.

Читайте також
ОВД в Україні не працює, а лісгоспи витрачають мільйони на її проведення, — Держлісагентство
ОВД в Україні не працює, а лісгоспи витрачають мільйони на її проведення, — Держлісагентство

З 2018 року державні лісгоспи витратили 65 мільйонів гривень на проведення ОВД

В Україні вкотре підняли тему неефективності процедури ОВД: в мережі розгорілась дискусія
В Україні вкотре підняли тему неефективності процедури ОВД: в мережі розгорілась дискусія

Позиція PAEW викликала жваву та жорстку дискусію в екоспільноті

Міндовкілля презентувало новий реєстр оцінки впливу на довкілля
Міндовкілля презентувало новий реєстр оцінки впливу на довкілля

Оновлена процедура дозволила скоротити строки ОВД та змінити способи інформування громадськості