Екоактивісти виступили проти законопроєкту №9516 “Про ефективне управління лісами”

Екоактивісти виступили проти законопроєкту №9516 “Про ефективне управління лісами”

Катерина Бєлоусова

Екоактивісти вимагають від народних депутатів відхилити законопроєкт №9516

Екоактивісти з громадської організації SaveDnipro заявили, що з законопроєкту №9516 потрібно вилучити 70% положень, а решту суттєву змінити через загрози знищення лісів.

Такі обсяги змін свідчать про суттєві недоліки цього законопроєкту та недоцільність його розгляду, взяття за основу і підтримки в цілому, повідомляє SaveDnipro у Facebook.

“Рубати більше, і рубати з меншим контролем – ось мета законопроєкту №9516 з оманливою назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах", – наголосили екоактивісти.

Вони підкреслили, що законопроєкт №9516 передбачає:

  • звуження сфери застосування закону №2059-VIII "Про оцінку впливу на довкілля". Зокрема через відмову від ОВД для суцільних санітарних рубок та підвищення порогу проходження ОВД для лісорозведення до 50-150 га;
  • виключення повноважень Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів з погодження матеріалів лісовпорядкування;
  • затвердження розрахункової лісосіки проводитиме Державне агентство лісових ресурсів, тобто саме лісове відомство, а не Міндовкіллям як зараз.

“Разом з багатьма іншими природоохоронними організаціями SaveDnipro звертається до народних депутатів України з вимогою відхилити законопроєкт №9516. Депутати, збережіть український ліс!”, – наголосили екоактивісти.

Як відомо, законопроєкт №9516 зареєстрували у вересні 2023 року і він досі не пройшов перше читання у Верховній Раді. Його включили до порядку денного 11 сесії Верховної Ради, яка триватиме протягом лютого-серпня.

Нагадаємо, голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль зауважив, що процедура з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для лісогосподарської галузі неефективна та дороговартісна, та не дозволяє оперативно заготовлювати деревину на пошкоджених вітром чи вогнем ділянках.

Раніше ЕкоПолітика аналізувала, як на практиці втілюють в життя глобальну лісову реформу, яка триває з 2021 року.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту