EBA зустрілася з новим головою ДЕІ: поговорили про псевдоактивістів та етичну поведінку EBA

EBA зустрілася з новим головою ДЕІ: поговорили про псевдоактивістів та етичну поведінку

Олена Яценьо

На зустрічі обговорили ключові питання, які турбують бізнес-спільноту

У вівторок, 30 листопада, відбулася зустріч компаній-членів Європейської бізнес-асоціації (EBA) з новим очільником Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Дмитром Зарубою.

Як розповіли в пресслужбі асоціації, на дискусію винесли ключові питання, які турбують бізнес-спільноту.

Насамперед порушили питання надуживання інспекторами своїми повноваженнями на різних етапах перевірки – від здійснення самого заходу, до складання актів за результатами перевірки, пред’явлення претензій на відшкодування збитків, розміру штрафів тощо.

У відповідь представники ДЕІ запевнили, що з наступного року заходи контролю будуть проводитися у відеорежимі, що означає забезпечення екоінспекторів засобами відеофіксації. Утім, поки що не врегульовано порядок використання отриманих записів, доступ до них тощо.

За інформацією редакції, каменем спотикання в дискусії стали необґрунтовані фейкові звернення псевдоактивістів, які є причинами позапланових перевірок.

Представники бізнесу звернули увагу на збільшення кількості спірних заяв, що також призводить до суттєвого перевантаження органів державної влади через розгляд і реагування на всі ці звернення.

Окрему увагу члени асоціації приділили питанням взаємодії екоінспекції зі Спецекопрокуратурою. Зокрема, Заруба зазначив, що законопроєкт № 3091 про держекоконтроль пропонує передбачати звернення правоохоронних органів як підставу для здійснення екоперевірки. Ще в планах – затвердження Офісом генпрокурора наказу щодо порядку взаємодії між правоохоронними й контролювальними органами.

Також бізнес-спільнота вказала на негожу практику оприлюднення екоінспекторами інформації про перевірки на своїх сторінках у соцмережах, тоді як перевірку ще не було завершено або коли наданий припис перебуває на оскарженні в суді.

За словами представників EBA, така публічна інформація стає підставою для здійснення перевірки підприємства Державним бюро розслідувань.

Зі свого боку голова Держекоінспекції сказав, що всі працівники відомства проходять загальні тренінги та інструктаж з етики перед виходом на перевірки. Він пообіцяв провести роз’яснювальну роботу з командою щодо принципів етики, зокрема правил користування приватними сторінками, а також попросив інформувати про такі випадки.

Нагадаємо, що менші ніж місяць тому, 4 листопада, Кабінет міністрів України тимчасово призначив виконувачем обов'язків голови Державної екологічної інспекції Дмитра Зарубу.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет міністрів України тимчасово поклав виконання обов’язків заступника голови Державної екологічної інспекції України на Постоленка Віталія Володимировича.

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року