Декарбонізація металургії: в Україні просувають глобальний тренд shutterstock

Декарбонізація металургії: в Україні просувають глобальний тренд

Олена Яценьо

Перший раз в історії України на форумі зібралися представники всіх металургійних компаній по всьому ланцюжку

Сталева галузь в Україні на рівні з провідними металургійними компаніями світу залучена до глобального процесу зі зниження викидів парникових газів.

Про це на міжнародному форумі в Києві "Декарбонізація сталевої індустрії: виклики для України" сказав директор GMK Center Станіслав Зінченко, передає УНІАН.

"Є глобальний тренд — це декарбонізація, боротьба зі зміною клімату. Тобто це "зелена" трансформація світової економіки. Усі компанії світу: енергетичні, металургійні, хімічні, цементні та інші — починають розробляти й впроваджувати технології. Саме ці технології за того ж обсягу виробництва повинні генерувати менше викидів, менше пилу та газу", — сказав експерт.

За словами Зінченка, партнери форуму — компанії "Метінвест", "Інтерпайп", Ferrexpo та інші компанії з Європи — підтримали ідею провести форум із декарбонізації в Україні.

"В Україні дуже багато розмов на рівні емоцій: "потрібно стати зеленими" і екологічними", але це завжди питання величезних інвестицій і дуже складних технологій. Нам вдалося сьогодні перший раз в історії України зібрати представників усіх металургійних компаній по всьому ланцюжку. Зокрема, світові компанії, які виробляють і генерують нові рішення та нові технології для того, щоб обговорити, який шлях буде в України та які технології будуть застосовуватися", — пояснив він.

Експерт додав, що із самого ранку на форум приїхали понад 100 учасників як з України, так і з інших країн світу.

Генеральним партнером Форуму виступила Міжнародна гірничо-металургійна група "Метінвест".

Зазначимо, що під час форуму ключові гравці галузі обговорювали проблеми, пов'язані з декарбонізацією виробництва, сучасні та перспективні технології, плани компаній зі скорочення викидів СО2 і необхідну взаємодію з державою в цьому напрямі.

Як повідомляла ЕкоПолітика, заступник міністра економіки – торговельний представник України Тарас Качка заявив, що великий бізнес в Україні виявляє дедалі більшу зацікавленість у зниженні викидів парникових газів, і назвав це позитивним сигналом.

Читайте також
У 2024 році Фонд декарбонізації надав кредити на 244 млн грн
У 2024 році Фонд декарбонізації надав кредити на 244 млн грн

Ця цифра відрізняється від опублікованої в офіційному звіті установи за результатами роботи торік

Експерти ОЕСР дали 6 ключових рекомендацій щодо декарбонізації будівель
Експерти ОЕСР дали 6 ключових рекомендацій щодо декарбонізації будівель

Вони проілюстрували їх вдалими практиками, які запроваджені у різних країнах

У Фонді декарбонізації розповіли, як отримати пільговий кредит на екомодернізацію
У Фонді декарбонізації розповіли, як отримати пільговий кредит на екомодернізацію

Порівняна легкість процедури його оформлення зумовила постійний потік претендентів