У мережах економ-сегменту зафіксовано найбільше випадків виявлення низькоякісного пального для автомобілів.
Про це з посиланням на дані Державної екологічної інспекції (ДЕІ) 6 грудня повідомив профільний сайт Enkorr та опублікував список.
Зокрема, йдеться про мережі автозаправок, що належать до так званих дискаунтерів. Згідно з оприлюдненими даними, пальне низької якості виявили на АЗС мереж Мotto, SUNOIL, "Укрпетроль", "Брент Ойл", ТОВ "Тисарк", ТОВ "Рута Нова-К", ТОВ "Макс-19" та інших.
"Характерно, що всі зазначені мережі АЗС належать до так званих дискаунтерів, які торгують пальним за мінімальними цінами. Тим часом поки Держекоінспекція не зафіксувала жодного випадку якісних відхилень у мережах середнього та верхнього цінового діапазону", — ідеться в повідомленні.
Зазначається, що в неякісному пальному не відповідають нормі вміст сірки, детонаційна стійкість, об'ємна частка бензолу, масова частка кисню, об'ємна частка кисневмісних сполук і температура спалаху в закритому тиглі.
За інформацією ДЕІ, на трьох АЗС, що працюють під брендом Мotto (ТОВ "Мотто Рентал" та ТОВ "Ларсен ЛТД"), було виявлено порушення характеристик бензинів.
Наприклад, на одній АЗС у Чернігові в бензині А-92 об'ємну частку метанолу було перевищено вп'ятеро — вона становила 14,1 мг, а об'ємну частку бензолу — перевищено у 2,2 раза, до 2,2%. Порушення за цими ж характеристиками було зафіксовано й на інших станціях Мotto.
У бензинах, що реалізуються на АЗС SUNOIL у Дніпропетровську, виявлено перевищення за об'ємною часткою бензолу (1,7% за норми 1) та масової частки кисню (7,1 мг за норми 2,7 мг). Окрім того, було перевищено показники наявності кисневмісних сполук (метанол, прості ефіри).
За результатами перевірки, з порушеннями якісних показників бензинів потрапили також чотири зразки, відібрані в мережі "Укрпетроль". У трьох випадках дослідження показало перевищення сірки. Наприклад, на станції у Бердичеві цей показник було перевищено в 11 разів (117 мг).
За норми температури спалаху в закритому тиглі дизельного палива 55° на одній АЗС мережі "Брент Ойл" (ТОВ "Брент Оіл-95" та ТОВ "Октан-95") вона становила 27°, на іншій — 50,5°. Також у ДП та бензинах цієї мережі було перевищено показники сірки та виявлено нестачу октанового числа в бензинах.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, близько половини (45%) автозаправних станцій, які перевірила Державна екологічна інспекція, не мають дозвільних документів на забруднювальні викиди або висновку з оцінки впливу на довкілля.