Екоактивісти просять допомоги нардепів у боротьбі з нелегальними АЗС Shutterstock

Екоактивісти просять допомоги нардепів у боротьбі з нелегальними АЗС

Катерина Бєлоусова

Станом на 12 листопада в Україні нараховано 448 ймовірних “бочок”

Екологічний альянс "Зелене місто" звернувся по допомогу до нардепки Юлії Яцик, щоб вона посприяла  перевіркам спірних АЗС та міні-НПЗ. Також активісти розраховують на ініціювання змін в законодавстві для припинення торгівлі “чорним” пальним та покарання усіх причетних.

Про заклик втрутитись у ситуацію, аби запобігти шкоді яку наносить екології та здоров'ю українців робота нелегальних АЗС та міні-НПЗ повідомляє Альянс на Facebook-сторінці.

Активісти нагадали, що нелегальні АЗС, так звані “бочки" – це джерело викидів в повітря шкідливих випарів. В їх паливі виявлені багаторазові перевищення вмісту токсичних речовин. Зокрема перевищена концентрація бензолу та сірки, що може стати причиною розвитку важких хвороб.

Такі АЗС побудовані без дотримання норм. Про це свідчать неодноразові аварії з людськими жертвами та збитками для довкілля і майна.

““Бочки” функціонують у тісній “спайці" із нелегальними виробниками пального. Через це український бюджет щороку втрачає до 4-х мільярдів гривень. Журналісти вже неодноразово повідомляли про те що пальне з “бочок" виробляється па 25 нелегальних міні-НПЗ та нафтобазах, які забруднюють грунти і водойми та є джерелами виникнення техногенних катастроф та пожеж”, – пише заступник голови організації В’ячеслав Дімсков.

Активісти вважають, що функціонування точок виробництва та продажу неможливо без  сприяння представників силових органів, контролюючих структур та корумпованої місцевої влади.

“Після показових рейдів та бутафорських перевірок, закриті на кілька днів точки нелегального продажу пального починають працювати з повною силою, а географія їхнього бізнесу постійно розширюється”, – пояснює Дімсков.

Станом на 12.11.2021 в Україні нараховано 448 ймовірно незаконних АЗС.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, близько половини АЗС, які перевірила Держекоінспекція, не мають дозвільних документів на забруднювальні викиди або висновку з оцінки впливу на довкілля

Читайте також
Кожен сьомий зразок палива на українських заправках — неякісний
Кожен сьомий зразок палива на українських заправках — неякісний

Кожен сьомий зразок відібраного на АЗС палива, не відповідає технічним вимогам

Майже кожна друга АЗС, перевірена екоінспекцією, працює незаконно — ДЕІ
Майже кожна друга АЗС, перевірена екоінспекцією, працює незаконно — ДЕІ

Загалом станом на сьогодні здійснено 828 перевірок АЗС

Експерти розповіли, що відлякує інвесторів і становить загрозу для економіки України
Експерти розповіли, що відлякує інвесторів і становить загрозу для економіки України

Здебільшого йдеться про недобросовісну конкуренцію

Перший в Україні уловлювач сміття з'явився на річці Уди в Харкові. Фото та відео
Перший в Україні уловлювач сміття з'явився на річці Уди в Харкові. Фото та відео

Попередньо, вартість проєкту становить від 80 до 120 тис. грн