В Україні вже зараз в окремих територіальних громадах поводяться з відходами по-європейські та екологічно.
Де саме вміють позбавлятися сміття правильно, повідомила Ecobusiness Group.
Прикладом може стати Дунаєвецька територіальна громада у Хмельницькій області. Там у місті встановили контейнери для роздільного збирання сміття та один за одним прибрали стихійні сміттєзвалища. Зараз відкрита сортувальна лінія для побутового сміття. Вона допомагає сортувати папір та пластик.
У Шумській територіальній громаді на Тернопільщині налагодили централізований вивіз сміття. Також допомагали мешканцям сіл опанувати правильне поводження з відходами. Там закупили:
- 78 металевих контейнерів для сортування сміття,
- 26 конструкції для облаштування майданчиків,
- 2145 індивідуальних пластикових контейнерів, які роздані безплатно для домогосподарств.
Також за кошти бюджету в територіальній громаді з'явився сміттєвоз та облаштували 26 бетонних майданчиків для сміттєвих контейнерів.
У Вінницькій області в Іллінецькій громаді спочатку запровадили сортування сміття та відбір пластикової тари. Потім у цій громаді почав роботу сміттєсортувальний комплекс.
В Чернігівській області в Талалаївській ОГТ почали з малого: облаштували пункт сортування сміття в приватному гаражі. Згодом сортувальну станцію вдалося обладнати в приміщення покинутої лікарні.
У Волинській області в Боратинській ОТГ запустили проєкт "ЕкоГромада": шлях змін". Там уже придбали контейнери для роздільного збирання ТПВ. Їх встановили на спеціально обладнаних майданчиках поблизу навчальних закладів.
В Черкаській області в Бузівській ОТГ закупили 13 контейнерів для окремого збирання паперу, скла та пластику. Органічні відходи у населення збирають окремо.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, які "зелені" проєкти впроваджує український бізнес. Негативний вплив на навколишнє середовище буде нульовим, якщо бізнес використовуватиме тільки чисту енергію.