Чорне море на 68% засмічено пластиком, який загрожує морській фауні.
Про це повідомила експертка проєкту ЄС EMBLAS з посиленого моніторингу Чорного моря Олена Марушевська, пише "Укрінформ".
12 травня вона взяла участь у брифінгу на тему "Національні виклики стану та потенціалу управління морським середовищем у контексті глобальної та європейської морської політики".
"У сміттєвих плямах в Чорному морі 68% – це пластик. І вже не зрозуміло, чи це пляшки, чи пакування, чи взуття. Воно вже все видозмінено морем", – сказала Марушевська.
За словами експертки, щогодини великими річками України до Чорного моря потрапляє від 8 до 50 шматочків різного сміття. Це недопалки, пластикові стаканчики й пляшки, різні упаковки з пляжів. Найбільше в акваторії Чорного моря зафіксували пластикових пляшок. Вони становлять 20% від загальної кількості сміття у водоймі.
Через скупчення пластику море страждає від забруднення хімічними речовинами. Також пластик небезпечний для морських тварин. Вони часто ковтають його та гинуть. Так, у птахів, які мешкають поблизу моря, після розтину виявляють забитий пластиком шлунок.
Як писала ЕкоПолітика раніше, в квадратному метрі Чорного моря знайшли мільйон частинок пластику.