Бондаренко озвучив основні положення нового законопроєкту "Про промислове забруднення" Слуга народу

Бондаренко озвучив основні положення нового законопроєкту "Про промислове забруднення"

Олена Яценьо

Він виокремив три основні речі в документі

Законопроєкт № 6004-2 "Про промислове забруднення" запроваджує прогнозовані та єдині з ЄС правила регулювання промислового забруднення, дерегуляцію та електронну прозору дозвільну систему.

Такі головні положення законопроєкту озвучив голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олег Бондаренко у своїй колонці на "Українській правді".

За його словами, це три основні речі, які запроваджує цей проєкт.

"Впровадження європейських норм і реалізація їх на практиці дасть міжнародним інвесторам сигнал про те, що Україна готова жити за європейськими правилами, дотримуватися міжнародних зобов’язань і бути повноцінним учасником європейських ринків", — зазначив Бондаренко.

Окрім того, наголосив голова екокомітету, європейські норми повністю усувають корупційні ризики для бізнесу, сприяють послідовному плануванню бізнесу та допоможуть Україні зберегти конкурентоздатну промисловість, а з нею і модернізувати значну частину економіки.

Водночас інтегрований довкільний дозвіл — це диджиталізована процедура, яка дасть змогу бізнесу швидко, прозоро та без дискреції дозвільного органу отримати один дозвіл замість трьох, який враховує комплексний вплив на довкілля.

Також дозвіл враховуватиме питання енерго- та ресурсоефективності, що зробить промисловість рентабельнішою в довгостроковій перспективі.

Навіть більше, законопроєкту 6004-2 забезпечує найширшу участь громадськості в обговоренні щодо умов отримання інтегрованого довкільного дозволу.

Документ робить видимими всі етапи отримання на промисловий об’єкт інтегрованого дозволу, забезпечує участь громадськості в цій процедур і доступ до щорічних звітів про виконання його умов.

"Такі новели законодавства дозволять забезпечити конституційне право на безпечне довкілля для кожного українця", — резюмував Бондаренко.

Як повідомляла ЕкоПолітика, з'явився порядок денний засідання Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Читайте також
Екокомітет проголосував за скандальний законопроєкт “Про управління лісами” – УПГ
Екокомітет проголосував за скандальний законопроєкт “Про управління лісами” – УПГ

Законопроєкт скасовує процедуру ОВД для суцільних санітарних рубок для ділянок менше ніж 10 гектарів

Міндовкілля почало розробку законопроєкту “Про батареї та акумулятори”
Міндовкілля почало розробку законопроєкту “Про батареї та акумулятори”

Прийняття такого закону є частиною євроінтеграційних зобов'язань України

Зʼявився порядок денний парламентського екокомітету на 14 березня: що розглянуть нардепи
Зʼявився порядок денний парламентського екокомітету на 14 березня: що розглянуть нардепи

Нардепи розглянуть 2 профільних законопроєкти, за наявності висновку науково-експертного управління