Біля Києва річці Дніпро загрожує "зелена чума" з тропіків. Фото Володимир Триліс / Facebook

Біля Києва річці Дніпро загрожує "зелена чума" з тропіків. Фото

Олена Яценьо

В Америці тропічну рослину вважають бур'яном, який знищують різними методами

У селищі Козин, що в Обухівському районі Київської області, у місцевій водоймі виявили незвичну рослину родом із Південної Америки – ейхорнію гіацинтову, або водяний гіацинт, яку ще називають "зеленою чумою" тропічних водойм.

Фото рослини опублікував у фейсбуці старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України Володимир Триліс.

За його словами, світлини зроблено в каналі котеджного містечка, де розвели рослину. Ця місцевість розташована на берегах Дніпра.

"Чули про водяний гіацинт – зелену чуму тропічних водойм? Тепер зустрічайте в Києві! Кажуть, це чудовий корм для гіпопотамів", – підписав він фото.

Що відомо про водяний гіацинт

Ейхорнія гіацинтова, або водяний гіацинт, – вид багаторічних трав’янистих водяних рослин родини понтедерієвих амазонського басейну, вид, що має сильну тенденцію до поширення поза межами свого природного середовища. В Європейському Союзі рослину внесено до офіційного переліку чужорідних інвазивних видів.

Рослина походить із Південної Америки, точніше, з тропічної її частини. Нині росте у тропічних і субтропічних зонах Південної Америки, а також трапляється й у Північній Америці та навіть в Африці.

Водяний гіацинт досить швидко росте й може утворювати зарості, що перешкоджають річковому судноплавству, через що отримав назву "зелена чума".

Окрім того, спричиняє падіння рівня вільного кисню у воді, прискорює процес евтрофікації, цвітіння води, що в результаті погіршує якість води.

В Америці ейхорнію вважають бур'яном, який знищують різними методами.

Водночас, за словами гідробіолога, водяний гіацинт вбирає в себе безліч забруднювальних речовин – біогени, важкі метали і т.п. Але якщо вона загине і згниє у водоймі, то все це повернеться назад у цикл. Тому для очищувального ефекту валиво вчасно видаляти рослини з водойми. Тож її можна використовувати як природний фільтр для мініставка.

У відповідь на це один користувач прокоментував під дописом, що, якщо рослини накопичили в собі консервативні домішки – важкі метали, деякі органічні сполуки, так звану жорстку органіку, – то їхнє видалення з води створить нову проблему утилізації цієї забрудненої фітомаси.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в парку "Ріверсайд" (Нью-Йорк, США) випустили попастися зо два десятки кіз, щоб очистити його від інвазивного бур'яну.

Читайте також
На Київщині "під шумок війни" ділки затіяли незаконну рубку лісу
На Київщині "під шумок війни" ділки затіяли незаконну рубку лісу

Поліція вже відкрила кримінальне провадження

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю, — Стрілець
Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю, — Стрілець

Затопленими опинилися житлові будинки, ліси та луки в заплаві річки Ірпінь