Екологічна боротьба з бур'яном по-нью-йоркськи: у парку на Мангеттені випустили кіз Reuters

Екологічна боротьба з бур'яном по-нью-йоркськи: у парку на Мангеттені випустили кіз

Олена Яценьо

Кози — природні знищувачі інвазивного бур'яну

У парку "Ріверсайд" (Нью-Йорк, США) випустили попастися з два десятки кіз.

Стадо з 24 кіз спеціально привезли з ферми неподалік на територію парку, щоб очистити його від інвазивного бур'яну, пише Reuters.

Екологічний спосіб боротьби з бур'яном

Як стверджує керівництво Ріверсайд-парку, такий спосіб боротьби зі шкідливим бур'яном найбільш економний та екологічний.

З допомогою тварин працівники парку позбулися отруйного плюща, китайської лози та інших небажаних рослин, не вдавшись до хімікатів, зокрема пестицидів, і не зірвавши їх голіруч.

Зазначимо, що знищувати бур'яни з допомогою кіз у Нью-Йорку почали ще кілька років тому. Відтоді стадо рогатих працівників приїжджає в Ріверсайд щоліта. Винятком був тільки минулий 2020 рік, коли кіз у парк не привезли через пандемію коронавірусу.

Церемоніальний "Забіг кіз"

Традиційно в Ріверсайд-парку під час зустрічі "робітників" відбулася церемонія "Забіг кіз". Поспостерігати за цим зібралося багато людей.

На церемонії виступив представник місцевої адміністрації, а дехто з глядачів отримав у подарунок сумки з вишитими на них козами.

Reuters

Фото: Reuters

Голосування

П'ять найпрацьовитіших "працівників" — кози Маллемар, міс Піп, Пряжка, Чалупа і Скіттлз — очищатимуть парк від бур'янів до серпня. Доти охочі можуть проголосувати за будь-яку з тварин, яка їм найбільше сподобалася.

Де "працюватимуть" кози

Цьогоріч вирішили очистити один із похилих схилів великої площі, порослий диким плющем.

Як розповіли співробітники парку, у них є кілька добровольців, які прополюють бур'яни в цьому місці раз на кілька тижнів. Однак зусиль цих волонтерів явно не досить — у липні боротьбу з бур'янами люди почали поступово програвати.

Адміністрація парку сподівається, що тварини не просто з'їдять плющі та інші непотрібні тут рослини на схилі в парку, а й повністю знищать найбільш агресивні бур'яни.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в кількох містах України встановили борди з дикими червонокнижними тваринами про сталий туризм і гармонійний відпочинок на природі.