Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей Shutterstock

Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей

Валентина Гембарська

У дітей розвивається астма через забруднення, пов'язані з дорожнім рухом

У світі через забруднення повітря, спричинене дорожнім рухом, відбувається майже 2 млн нових випадків дитячої астми.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet, передає "Хайтек". Ця проблема особливо гостро стоїть у великих містах.

Сьюзан Аненберг, професор охорони навколишнього середовища та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона разом із колегами вивчила приземні концентрації діоксиду азоту, або NO2. Це забруднююча речовина, що утворюється внаслідок викидів вихлопних газів транспортних засобів, електростанцій та промислових об'єктів.

Автори також відстежували нові випадки астми, що розвивалися у дітей з 2000 до 2019 року.

"Наше дослідження показало, що діоксид азоту впливає на розвиток астми у дітей, і ця проблема є особливо гострою у міських районах. Отримані результати свідчать про те, що чисте повітря має бути найважливішою частиною стратегій, спрямованої на збереження здоров'я дітей", — пояснила професор охорони довкілля та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона Сьюзан Аненберг.

Такі висновки зробили вчені:

З 1,85 млн нових випадків дитячої астми, пов'язаних із NO2 у всьому світі у 2019 році, дві третини припадає на міські райони.

Частка випадків дитячої астми, пов'язаних з NO2, у міських районах останнім часом знизилася, ймовірно, через посилення правил очищення повітря, запроваджених у країнах із вищим рівнем доходу, наприклад, США.

Незважаючи на покращення якості повітря в Європі та США, рівень забруднення повітря, особливо NO2, зростає у Південній Азії, країнах Африки на південь від Сахари та на Близькому Сході.

Випадки дитячої астми, пов'язані із забрудненням NO2, негативно впливають на громадську охорону здоров'я у Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари.

Попередня робота, проведена дослідниками GW, показала, що через NO2 у 13% дітей розвивається астма. Якщо йдеться про 250 найбільш населених міст світу, то ця цифра зростає до 50%.

Загалом частка випадків дитячої астми, пов'язаних з NO2, знизилася з 20% у 2000 році до 16% у 2019 році. Це означає, що чисте повітря приносить реальну користь, особливо це стосується тих дітей, які мешкають у районах поблизу жвавих доріг та промислових об'єктів.

Як повідомляла ЕкоПолітика, Київська область посіла перше місце за кількістю викидів забруднюючих речовин від автомобілів. За 2020 рік на 1 особу цей показник склав понад 75 кг.

Теги: ,
Читайте також
При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO
При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO

Якщо сільське господарство та харчова промисловість виявляться неготовими до декарбонізації, то можуть втратити ринки збуту

Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом
Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом

Законопроєкт "Про Національний реєстр викидів" пропонує інструменти для боротьби із забрудненнями та гарантує безумовний доступ до інформації про довкілля

Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств
Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств

Підприємствам, що видобувають корисні копалини, рекомендовано складати звіт з ОВД до початку планової діяльності, а також широко й зарання інформувати громадськість про свої наміри

Київ переконливо покинув антирейтинг брудних міст
Київ переконливо покинув антирейтинг брудних міст

Як для мільйонного мегаполісу Київ залишається доволі чистим містом, проте прагне поліпшити свої екологічні показники