Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей Shutterstock

Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей

Валентина Гембарська

У дітей розвивається астма через забруднення, пов'язані з дорожнім рухом

У світі через забруднення повітря, спричинене дорожнім рухом, відбувається майже 2 млн нових випадків дитячої астми.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet, передає "Хайтек". Ця проблема особливо гостро стоїть у великих містах.

Сьюзан Аненберг, професор охорони навколишнього середовища та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона разом із колегами вивчила приземні концентрації діоксиду азоту, або NO2. Це забруднююча речовина, що утворюється внаслідок викидів вихлопних газів транспортних засобів, електростанцій та промислових об'єктів.

Автори також відстежували нові випадки астми, що розвивалися у дітей з 2000 до 2019 року.

"Наше дослідження показало, що діоксид азоту впливає на розвиток астми у дітей, і ця проблема є особливо гострою у міських районах. Отримані результати свідчать про те, що чисте повітря має бути найважливішою частиною стратегій, спрямованої на збереження здоров'я дітей", — пояснила професор охорони довкілля та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона Сьюзан Аненберг.

Такі висновки зробили вчені:

З 1,85 млн нових випадків дитячої астми, пов'язаних із NO2 у всьому світі у 2019 році, дві третини припадає на міські райони.

Частка випадків дитячої астми, пов'язаних з NO2, у міських районах останнім часом знизилася, ймовірно, через посилення правил очищення повітря, запроваджених у країнах із вищим рівнем доходу, наприклад, США.

Незважаючи на покращення якості повітря в Європі та США, рівень забруднення повітря, особливо NO2, зростає у Південній Азії, країнах Африки на південь від Сахари та на Близькому Сході.

Випадки дитячої астми, пов'язані із забрудненням NO2, негативно впливають на громадську охорону здоров'я у Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари.

Попередня робота, проведена дослідниками GW, показала, що через NO2 у 13% дітей розвивається астма. Якщо йдеться про 250 найбільш населених міст світу, то ця цифра зростає до 50%.

Загалом частка випадків дитячої астми, пов'язаних з NO2, знизилася з 20% у 2000 році до 16% у 2019 році. Це означає, що чисте повітря приносить реальну користь, особливо це стосується тих дітей, які мешкають у районах поблизу жвавих доріг та промислових об'єктів.

Як повідомляла ЕкоПолітика, Київська область посіла перше місце за кількістю викидів забруднюючих речовин від автомобілів. За 2020 рік на 1 особу цей показник склав понад 75 кг.

Теги: ,
Читайте також
Глобальні викиди CO2 від енергетики досягнуть піку цього року, – DNV 
Глобальні викиди CO2 від енергетики досягнуть піку цього року, – DNV 

Експерти наполягають, що потрібен більший прогрес у зменшенні обсягів парникових газів

Держпідприємство сплатило майже 1,3 млн грн за несанкціоновані викиди 
Держпідприємство сплатило майже 1,3 млн грн за несанкціоновані викиди 

Суд задовольнив позов екоінспекції у повному обсязі

У 2023 році світ побив новий рекорд за обсягом утворених парникових газів, – JRC
У 2023 році світ побив новий рекорд за обсягом утворених парникових газів, – JRC

Його обумовили, головним чином, країни з економіками, що розвиваються

На ДМЗ проведуть позапланову перевірку через численні скарги від мешканців Дніпра 
На ДМЗ проведуть позапланову перевірку через численні скарги від мешканців Дніпра 

Про її результати екочиновники пообіцяли повідомити додатково