В Арктиці до 2100 року будуть фіксувати вдвічі більше ударів блискавок ніж це було зазвичай. Причина — кліматичні зміни.
Вчені з Університету Каліфорнії прогнозують, що це матиме руйнівні наслідки для екосистеми в регіоні, пише Phys.org.
Річ у тім, що через удари блискавок можуть ставатися численні пожежі. Рослинність у тундрі легко загоряється, але приборкати таку пожежу важко. Адже тундра — важкодоступне місце для співробітників рятувальних служб.
Якщо середня світова температура підніматиметься і далі, то на місці чагарників у тундрі почнуть рости хвойні дерева. Сніговий покрив буде танути швидше і грунт виявиться незахищеним від сонячного світла. Тундра почне більше поглинати сонячну енергію, що посилить танення вічної мерзлоти.
Зокрема, з-під танучих льодовиків вивільниться багато метану і діоксиду вуглецю — основних парникових газів. Через них планета нагріватиметься ще швидше, що призведе до незворотніх змін, на думку науковців.
Як писала ЕкоПолітика раніше, енергетична політика багатьох країн не сприяє боротьбі зі зміною клімату. Більшість держав фактично готується повернутися до використання викопного палива.