В Україні планують обмежити використання одноразового пластику загалом, а не тільки поліетиленових пакетів.
Про це міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський розповів в інтерв’ю "Главкому".
"У Європейському Союзі також набирає чинності законодавство про обмеження обігу одноразового пластику. Ми домовилися, що у вересні дамо пропозиції щодо законодавчих змін, щоб обмежити його використання", – сказав міністр.
Чиновник пояснив, у чому ці обмеження полягатимуть.
"Соломинки, вушні палички, виделки, тарілки, ложки, бокси… Усе це має бути біорозкладним, тобто дружнім до природи, хоча найкращим виробом усе-таки буде багаторазова продукція, яку ви використовуєте більше, ніж один раз. Щодо тих же пакетів питання розв'язується дуже просто: є багаторазові торбинки, є біорозкладні пакети, пакети можна використовувати неодноразово тощо", – розповів Абрамовський.
Очільник Міндовкілля погодився, що процес формування нової культури споживання є тривалим і сьогодні Україна його тільки розпочинає. У споживачів є чимало питань, як, наприклад, купувати салати в кулінарії, адже такі продукти в біорозкладний пакет не запхнеш.
"Треба, щоб була альтернатива – та ж паперова. Під час відвідування Сполучених Штатів бачив у супермаркетах використання паперового паковання, яке, звісно, не може слугувати довго, але розкладається миттєво, спокійно переробляється кілька разів. А в нас нині немає "плану Б": накопичення відходів мене жахає, а з підвищенням рівня споживання воно тільки збільшується", – розповів він.
Абрамовський вказав на ще один аспект: заради маркетингу в дуже багатьох виробників вартість і розмір паковання, яке вони використовують, у кілька разів перевищує вартість в розмір товару, який у нього упаковано. "І це про культуру виробництва, про екодизайн", – резюмував міністр.
Як писала ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада України у вівторок, 1 червня, ухвалила у другому читанні законопроєкт №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".