На даний час в Дніпрі працює 16 бетонних заводів, більшість з яких не має необхідних дозвільних документів.
Про це розповіла громадський еколог Тетяна Лампіка, передає dp.informator.ua.
За її словами, значна частина цих підприємств є залишками промислових вузлів ще радянських часів, які абсолютно не відповідають сучасним екологічним нормам.
"Там і мови нема про пиловловлююче обладнання, повітряні фільтри, системи аспірації при виробництві, систему оборотного водопостачання, коли відпрацьована забруднена вода після очищення використовувалася б знову у виробництві", – заявила Лампіка, додавши, що часто такі підприємства працюють без офіційних дозволів.
"У більшості з них немає ні проєктних документів, ні дозволів на роботу, ні обліку відходів. Як ми і припускали, працювати законно ніхто не збирався", – підкреслила еколог.
Як повідомляється, бетонні заводи розташовані на території міста, де немає центральної каналізації -– всі змиви з поверхні, пил, розлітаються по прилеглій території.
Крім того, цемент та інші матеріали потрапляє в зливову каналізацію, а звідти – у Дніпро.
Також спостерігається забруднення приватного сектора, де люди на своїх присадибних ділянках вирощують овочі, фрукти, домашню живність.
"Потім ми вживаємо ці продукти або самі, або купуємо на місцевих ринках. Це називається циркуляція важких металів в природі, яка має прямий вплив на нашу генетику", – резюмувала еколог.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Дніпрі майже 600 підприємств зобов'язали встановити станції моніторингу повітря та води.