19 липня нацпарк “Межигір’я” нарешті відкривають для відвідувачів

19 липня нацпарк “Межигір’я” нарешті відкривають для відвідувачів unian.ua/Нікіта Шендеровський

Ганна Велика

Проте не всі об’єкти на його території вже доступні для огляду

У цю п’ятницю, 19 липня, після націоналізації відновлює свою роботу колишня резиденція президента-втікача Віктора Януковича "Межигір'я".

Про це повідомила агентству "УНІАН" речниця державної установи парку-пам'ятки Ірина Головатенко.

Оскільки передача об’єктів нерухомого майна парку-пам’ятці ще триває, для туристів вони наразі ще зачинені. До них належать також і музеї на території “Межигір’я”.

unian.ua/Нікіта Шендеровський

Фото: unian.ua/Нікіта Шендеровський

Але інші об'єкти на території парку – а їх більшість – вже доступні. Загалом, у “Межигір’ї” знаходиться 121 будівля, а також десятки тварин, серед яких зокрема страуси, лами, косулі та лані.

unian.ua/Нікіта Шендеровський unian.ua/Нікіта Шендеровський

Фото: unian.ua/Нікіта Шендеровський

Днями ЕкоПолітика повідомляла про завершення процесу передачі в управління державному парку-пам’ятці “Межигір’я” рухомого майна, яке знаходилося під арештом у справах експрезидента Януковича після Революції Гідності. Наступним етапом в організації повноцінної роботи парку стане передача йому в управління нерухомого майна (будівель), які розташовані на території.

Також ЕкоПолітика писала про те, що у травні 2024 року планувалося завершити націоналізацію парку "Межигір'я". Також ми інформували, що 29 квітня у державному парку-пам’ятці "Межигір’я" мав розпочатися процес передачі в управління державі активів, але невідомі особи заблокували вхід на територію і заважали членам міжвідомчої комісії розпочати процес передачі арештованого майна.

Читайте також
З 1 квітня в Україні стартує сезон тиші. Що заборонено робити на природі?
З 1 квітня в Україні стартує сезон тиші. Що заборонено робити на природі?

У цей час не можна шуміти, ловити рибу та зривати рослини

Не лише війна і браконьєри: що загрожує диким тваринам України
Не лише війна і браконьєри: що загрожує диким тваринам України

Заборона мисливства дала фауні відновитися краще за фахові програми

У школах вчитимуть гуманності та емпатії до тварин. Відповідну програму схвалило МОН
У школах вчитимуть гуманності та емпатії до тварин. Відповідну програму схвалило МОН

На уроках діти зрозуміють, як вони впливають на довкілля та що потрібно їхнім домашнім улюбленцям

Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні
Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні

Не притаманні нашій країні види можуть витіснити місцеві й зайняти їхню нішу в екосистемі