Двічі перечитав публікацію і зрозумів, що:

- як сприяти масштабній енергомодернізації житла Фонд гадки не має;

- 6 (!!! ) завершених проєктів з термомодернізації ОСББ за 3 роки (!!!) існування є апогеєм цієї феєрії під назвою Фонд енергоефективності;

- зрозумів тонкий натяк - чому так все погано - тому що заважають неузгодженості технічного законодавства. ДУЖЕ зручна риторика, щоб потім роками безрезультатно боротися із недосконалостями законів, ДБН, ДСТУ і т.п., що засвідчено 5-річною провальною історією із законом про енергоефективність. Дивує інше - як до цього 400-800 ОСББ/ЖБК на рік впроваджували енергоефективні заходи за теплими кредитами із використанням такої недосконалої термінології в законодавстві.

- м'яко кажучи, НІЧОГО не почув про складність та бюрократичну не виправданість процесу збору та верифікації документів за програмою "Енергодім". Нібито цей квест влаштовує усіх ОСББ, які потонули у понад річній тяганині.

І найголовніше - ще раз пересвідчився - проблема ніколи не може бути вирішена на тому рівні, на якому вона виникла. Фонд не спроможний перезавантажити сам себе.  Він живе у паралельному світі, що далекий від тих, на кого він має працювати - ОСББ та багато інших секторів економіки, що потребують невідкладних енергоефективних заходів.

Тим часом 3 млрд грн бюджетних та 3 млрд грн від ЄС чекають на кращі часи їх використання в напрямку "зеленої" трансформації економіки. Чекають 3 роки.