У нашій країні ніхто не несе відповідальності. Всі закони пишуться таким чином, що в результаті незрозуміло, хто за що відповідає. А якщо немає відповідального, то і запитати нема з кого. Ось і постає питання — а рятувати кому? Адже на нього необхідно покласти обов'язок, а цього ніхто не хоче. Ось так і живемо в прекрасній країні, яка просто пливе за течією, а там що буде, те буде... В очікуванні, що Європа або Америка, а для деяких Росія, допоможе — самі відповідати за свої вчинки не вміємо.

Хоча, про що це я... Подивився неймовірний документальний фільм легендарного натураліста і телеведучого Девіда Аттенборо "Життя на нашій планеті". Подивіться і ви, залишитеся вражені! Що ж мене так зачепило в цьому фільмі, що змусило написати далеко не один абзац? Це спроба донести, що ми не володарі цього світу. Ми просто моментне непорозуміння на цій планеті. І якщо ми і далі будемо думати, що крутіших за нас немає, природа знайде правильне лікування, щоб очистити планету від настирливої істоти, яка вирішила, що вона вище за правила, які створив Всесвіт.

Однією з тез, яка все більше стверджується в масах і з якою я повністю згоден, — на Землі є одна зараза, вірус, напасть, називайте як хочете — це людина.

...

У України — країни в самому центрі Європи, з не найвищою щільністю населення, є шанс стати природним оазисом, прикладом правильних взаємин між людиною і природою. У нас є досвід, якого більше немає ніде в світі — це Чорнобиль. Так досвід негативний, але він є. Нам необхідно навчитися виробляти більше доданої вартості, а не сировину і навчитися правильно перерозподіляти блага. Навчитися...