Залишаючись без звичного середовища життя, у світі щорічно зникають десятки видів рослинного та тваринного світу. За даними Living planet index, за період з 1970 до 2016 року кількість популяцій зменшилась на 68%. А місць, де збереглась дика і недоторкана природа, стає все менше.

В Україні також спостерігаються ці явища. Неконтрольована вирубка лісів, розорювання степів та осушення боліт знищили безліч екосистем. Водночас у забрудненому довкіллі, де пригнічується життя рослин-аборигенів, з’являються нові, більш агресивні представники, наприклад борщівник Сосновського чи амброзія.

Через війну негативний вплив на довкілля значно посилився. За даними "Української природоохоронної групи", у пожежах, що виникли після обстрілів, згоріли 36 154 га лісів і 10 250 га трав'яних екосистем. Загалом, екологічні збитки для України вже становлять мінімум 36 млрд євро, стверджують у Міністерстві захисту довкілля.

Тож, після перемоги ми маємо відновлювати не лише міста, села та знищені підприємства так, щоб вони мали мінімальний вплив на довкілля.

Не менш важливо допомогти природі прийти до тями після пережитого. Висаджувати нові ліси звичних для місцевості видів, розмножувати та повертати в природне середовище тварин та зберігати оази заповідних зон максимально недоторканими.

А зараз, щоб якнайшвидше позбавитись від впливу окупантів на довкілля, підтримуйте ЗСУ, які всіма силами наближають нашу перемогу. Чим швидше вона настане, тим менше ми та наша природа зазнаємо втрат.