В першу чергу, нагадую про системну фахову кризу в Україні:

  •  окрім багаторічного хижацького та споживацького ставлення до природних ресурсів на всіх рівнях, відсутнє законодавче обґрунтування професійної кваліфікації екологів в громадах та на підприємствах, перевірки відповідності їх знань сучасним професійним вимогам;
  • в той самий час, наявне небажання органів державної влади витрачати кошти на природоохоронні заходи, постійне навчання по перепідготовку екологів, екологічну просвіту всіх верств населення і т.д.);
  • в Україні відсутня й система формування кроссекторальних екологічних знань, яка дозволила б забезпечувати як постійну фахову освіту для збереження навколишнього середовища та раціонального природокористування, так і широку екологічну просвіту населення протягом життя.

Тиждень тому ми провели обговорення: 182 представники сфери довкілля були одностайні, не лише провідні наукові установи (понад 80 ЗВО – ректори, завкафедри, цвіт науки і екоосвіти). Бізнес та експерти теж одностайні – проти об’єднання! Але! Профільному Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, схоже, фахові екологи не потрібні … навіть більше – там практично самоусунулись!!!

Подивіться офіційний лист…(додаю в першому коментарі). Прикро також, що велика кількість зацікавленої громадськості (численні екологічні ГО) просто відсторонилася від питання фаховість в сфері мало кого цікавить?

Це теж руйнує нашу сферу зсередини… коли в екоГО немає екологів і вони ще й публічно заявляють, що не дуже і потрібно…

Позиція Professional Association of Environmentalists of the World дуже однозначна – пропоновані зміни від Міністерство освіти і науки України щодо обʼєднання екології та географії наносять шкоду системі національної безпеки України та її невід’ємний складовій – збереженню довкілля та екологічній безпеці.