Першим кроком було здійснено передачу повноважень у сфері гідротехнічної меліорації до Державного агентства із меліорації та рибного господарства ще у травні 2021 року.
Другим кроком стало прийняття Верховною Радою України ЗУ "Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель".
Сьогодні черговий крок Уряд на своєму засіданні передав частину цілісних майнових комплексів, що забезпечують зрошення, дренаж та захист територій від шкідливої дії вод до профільного Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державного агентства меліорації та рибного господарства.
На черзі передача індивідуально визначеного майна та розподіл коштів між бюджетними програмами.
До кінця 2022 року Мінагрополітики спільно із Міндовкілля планують у повній мірі завершити реалізацію схваленого Урядом торік рішення "Деякі питання розподілу окремих повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері меліорації земель" передавши всю наявну держану меліоративну інфраструктуру до Державного агентства меліорації та рибного господарства.
А належні інструменти у вигляді встановлення режимів водних об'єктів та систем, видача дозволів на спеціальне водокористування та державний нагляд (контроль) дозволить Міндовкілля та профільним ЦОВВ забезпечити належний контроль та інтегроване управління водними ресурсами.