Позаду залишилися місяці кропіткої роботи команди експертів. Принагідно, хочу кожному подякувати їм за напрацювання такого документа.
Попереду кропітка робота підкомітету і Комітету по врахуванню зауважень щоб проєкт став ще кращим.
Разом з цим, після схвалення ВРУ, законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля" запустить реформу застарілої системи моніторингу довкілля, значна частина якої не працює, а інша не відповідає вимогам ЄС.
Вважаю, схвалення цього документа стане одним з потужних євроінтеграційних кроків після схвалення законів про ОВД, СЕО та прийняття змін до Водного кодексу України, що запустили євроінтеграційні процеси та реформу у водній сфері.
Оновлена система моніторингу довкілля відповідатиме директивам Угоди про асоціацію України з ЄС. На єдиній системі можна буде у режимі реального часу відслідкувати стан атмосферного повітря, морських, поверхневих, підземних вод та ґрунтів тощо.
Важливо, що Україна зможе налагодити співпрацю із Європейською агенцією довкілля European Environment Agency. Відбудеться інтеграція наших даних у європейську систему моніторингу довкілля і українці та європейці отримають доступ до інформації про стан усіх компонентів довкілля як на місцевому, так і на державному рівнях.
Тепер справа за народним обранцями, щоб в Україні, нарешті, почався рух на шляху створення сучасного, доступного, якісного моніторингу компонентів довкілля!
Дякую всім причетним! Слава Україні!