Проблема якості води є одною з головних екологічних проблем столиці. Команда Екостратегії розробила та описала послідовність кроків, необхідних для комплексного розв'язання цього питання.

Ось кілька фактів з розділу "Чиста вода".

Чи знаєте ви, що кожного дня мешканці Києва споживають 663 мільйони літрів питної води? Це дуже багато. Майже вдвічі більше, ніж об’єм води найбільшого карпатського озера Синевир. Приблизно 30% цього об’єму – вода з Дніпра.

Але треба враховувати, що ми не тільки забираємо воду з Дніпра, але і повертаємо її назад до річки. За рік це приблизно 750 млн кубометрів, велика частина з яких не проходить потрібного очищення.

На якість води негативно впливають скиди побутових і промислових стоків, забруднення прибережних смуг, критичний стан водопровідної й каналізаційної систем та інші чинники.

До того ж є такі фактори забруднення води, як незаконні врізки до систем водопостачання та водовідведення або незаконні каналізаційні стоки, за які жоден балансоутримувач не несе відповідальності.

Ми пропонуємо реальні рішення, які дозволять нам і нашим дітям щодня пити чисту воду та зберігати природну чистоту Дніпра.

Наприклад:

  • Реконструювати не тільки Бортницьку станцію аерації, але очисні споруди Деснянської та Дніпровської водопровідних станцій.
  • Реконструювати зливову каналізаційну систему міста.
  • Запровадити сучасну систему очищення дощових та снігових вод.
  • Удосконалити системи моніторингу та контролю забруднення поверхневих і підземних вод.
  • Провести інвентаризацію мереж, щоб припинити незаконні врізки до систем водопостачання та водовідведення.

Ці дії значно покращать ситуацію з водою, якщо втілювати їх комплексно.

Як Екологічна стратегія планує покращення якості повітря, збільшення та збереження зелених зон, перетворення мільйонів тонн столичних відходів на цінний ресурс, розповім вже найближчими днями. Далі буде:)