№5650
Визначає механізм збереження лісів та їхньої площі. Розроблео після указу президента про старт амбітного проєкту "Зелена країна"
Давид Арахамія author-avatar
Законопроєкт: №5650

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів

Набув чинності

Мета – це насамперед розв'язання двох блоків проблем у сфері охорони довкілля: збереження лісів та їхньої площі, а також усунення ризиків для біорізноманіття природних екосистем, які виникли внаслідок земельної децентралізації.

"Ухвалення цього законопроєкту забезпечить збільшення лісистості України, збереження унікальних природних степових ділянок, зупинення процесів опустелювання та деградації земель, збереження біорізноманіття, зменшить градус соціальної напруги, пов’язаний із розорюванням пасовищ і сіножатей", – зазначив голова екокомітету ВРУ Олег Бондаренко.

Відповідно до законопроєкту передбачається:

  • визначити механізм збереження самосійних лісів;

Самосійні ліси – це такі ліси, які виникли природним шляхом на закинутих полях та інших сільськогосподарських угіддях. За різними оцінками, в Україні їх налічується від 300 до 500 тисяч гектарів.

Проблема в тому, що юридичного статусу "лісу" самосійні ліси не мають, ба більше: здебільшого вважаються ріллею. Як наслідок, їх знищують, коли в такої ділянки з'являється власник або орендар.

  • встановити заборону на оранку пасовищ і сінокосів на період до 2025 року;

Оскільки вони найчастіше є луками та степами, законопроєкт дає змогу зберегти їх в умовах земельної реформи та децентралізації.

"Це дасть змогу виграти час, необхідний для інвентаризації луків і степів та забезпечення належної їх охорони", – заявила нардепка Юлія Овчинникова.

  • провести інвентаризацію відмінних від ріллі ділянок, які було передано з державної в комунальну власність із метою виявлення природоохоронних ділянок і вжиття заходів для їх збереження;
  • надати Кабінету міністрів право погоджувати зміну цільового призначення лісів на землях усіх категорій, право надавати в постійне користування ліси державної форми власності для ведення лісового господарства;

Як зазначила Овчинникова, отримати таке погодження непросто, тому ця норма стане додатковим важелем у протидії "дерибану" лісів під забудову або інші проєкти.

  • ввести заборону на використання інвазивних видів дерев під час лісорозведення;
  • спростити процедуру переведення земель приватної власності в землі лісового фонду;
  • ввести механізм викупу державою земельних ділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.

Зазначимо, що проєкт закону № 5056 група народних депутатів підготувала після указу президента про старт амбітного проєкту "Зелена країна".

Останні коментарі

Нові коментарі будуть трохи пізніше

Читайте також
Верховна Рада ухвалила Закон “Про збереження лісів”
Верховна Рада ухвалила Закон “Про збереження лісів”

Закон передбачає спрощення процедури лісорозведення

Природоохоронці розкритикували призначення Стрільця на посаду голови Міндовкілля
Природоохоронці розкритикували призначення Стрільця на посаду голови Міндовкілля

Під керівництвом Руслана Стрільця не були прийняті законопроєкти, які забезпечують євроінтеграційні реформи

Екологічний порядок денний Верховної Ради: закони про чисте повітря, нові ліси та відродження Чорнобиля
Екологічний порядок денний Верховної Ради: закони про чисте повітря, нові ліси та відродження Чорнобиля

Цього тижня парламентарі розглянуть чимало законопроєктів, які стосуються захисту довкілля