Це означає, що корпоративні емітенти, а це – юридичні особи приватного права (підприємства, корпорації, банки, інші фінансові установи) та міжнародні фінансові організації вже мають право емітувати зелені облігації та в такий спосіб залучати кошти на реалізацію/фінансування проєктів "зеленої" енергетики, енергоефективності.
Вже працюємо над вторинним законодавством.
Для повномасштабного та ефективного розвитку ринку Агентством розроблено Концепцію, яка вже готова до подання на розгляд Уряду. Розраховуємо що Уряд підтримає Концепцію.
Крім цього, спільно з Міндовкілля опрацьовується порядок відбору та супроводження проєктів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів.
Серед головних умов випуску зелених облігацій – перевірка їхньої "зеленості" та запобігання такому явищу, як "greenwashing". Ми плануємо, що функція верифікації та супроводження проєктів буде покладатися на Держенергоефективності. Це сприятиме здешевленню вартості запозичень.
Водночас ми шукаємо партнерів-муніципалітетів для реалізації декількох пілотних проєктів з випуску зелених облігацій і працюємо над залученням міжнародних фінансових організацій до підготовки якісних ТЕО цих проєктів.
Тож, акцентую увагу очільників великих міст, ОТГ! Якщо у Вас є масштабні проєкти з енергоефективності чи "зеленої" енергетики, звертайтеся і ми разом пройдемо шлях пілотного випуску зелених облігацій